Tlačové správy

ST. NICOLAUS daroval záchranárom z krajských operačných stredísk pitný režim a prvotriednu kávu

Slovenskí zdravotníci zažívajú v dôsledku pandémie koronavírusu dlhodobo extrémny nápor. Prvým kontaktom sú pritom záchranári z krajských operačných stredísk záchrannej zdravotnej služby, ktorí absolvujú denne stovky volaní.

Ilustračný obrázok k článku ST. NICOLAUS daroval záchranárom z krajských operačných stredísk  pitný režim a prvotriednu kávu
Zdroj: ST. NICOLAUS

Nesmierne si prácu zdravotníkov vážime. Vieme, že sú unavení a pracujú pod veľkým stresom, radi by sme im preto tieto časy aspoň trochu spríjemnili. Všetkým krajským operačným strediskám záchrannej zdravotnej služby na Slovensku sme darovali materiálnu pomoc vo forme pitného režimu, kávy a pochutín ku káve,“ hovorí Matej Sabol, Generálny riaditeľ ST. NICOLAUS.

Zaslúžia si to

Materiálna pomoc, ktorú ST. NICOLAUS doručil pre viac ako 830 zamestnancov v ôsmich krajských operačných strediskách záchrannej zdravotnej služby, zahŕňala vyše 180 kg kávy značky SMIT&DORLAS a 70 kg balík pochutín ku káve. „Chceme sa našim záchranárom poďakovať za ich nasadenie pri záchrane životov, ktorému sa v súčasnosti venujú aj nad rámec pracovného času, často na úkor osobného života a starostlivosti o svoje rodiny,“ dopĺňa Matej Sabol.

Pomohli aj v prvej vlne

Distribúcia materiálnej pomoci do operačných stredísk nie je prvou aktivitou ST. NICOLAUS, ktorú realizoval na zmiernenie dopadov koronakrízy. Spoločnosť ešte počas prvej vlny pandémie promptne zareagovala na aktuálnu situáciu a nedostatok dezinfekčných prostriedkov v slovenských nemocniciach či zdravotníckych zariadeniach a prijala opatrenia na zmenu výroby a dodávky čistého liehu potrebného na dezinfekciu do zdravotníckych zariadení.

Snažili sme sa čo najrýchlejšie zareagovať na požiadavky nemocníc a zdravotníkov na zvýšené dodávky čistého liehu. Zároveň sme začali vyrábať dezinfekčný roztoku na báze liehu, určeného primárne na výrobu dezinfekčných prostriedkov,“ opisuje Matej Sabol.

Okrem dodávok čistého liehu do nemocníc a zariadení ST. NICOLAUS daroval čistý lieh určený na dezinfekciu aj do 43 domovov dôchodcov v okolí svojho výrobného závodu v Leopoldove.

Exkluzívna holandská káva

Aktuálne ST. NICOLAUS pripravil pre záchranárov z krajských operačných stredísk zdravotnej záchrannej služby balík materiálnej pomoci pozostávajúci z pramenitých a minerálnych vôd, exkluzívnej holandskej kávy SMIT&DORLAS s viac ako 200-ročnou tradíciou, ktorej je výhradným distribútorom a pochutín ku káve. Do zariadení ju doručil v prvej polovici februára.

Pomoc zdravotníkom, ale aj našej komunite vnímame ako našu spoločenskú zodpovednosť a zároveň ako vyjadrenie spolupatričnosti v týchto neľahkých časoch. Veríme, že naša materiálna pomoc uľahčí záchranárom z operačných stredísk ľahšie prejsť týmto ťažkým obdobím,“ dodáva Matej Sabol.

Zdroj: ST. NICOLAUS

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: ST. NICOLAUS
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM