Filip Chudý Rôzne

Stredné školy v Považskej získavajú nový šat: Kde sa na čom pracuje?

Považskobystrické stredné školy sa o niečo viac vynovili a ešte aj vynovia. Zistili sme, kde, čo a za koľko sa urobí.

Ilustračný obrázok k článku Stredné školy v Považskej získavajú nový šat: Kde sa na čom pracuje?
Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Päť stredných škol v Považskej Bystrici, ktorých zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), prešlo, resp. v krátkom čase prejde obnovou. Ako sme už informovali, najväčšie investície sa týkajú Strednej priemyselnej školy. Na nej TSK začal s realizáciou prác na zvýšení energetickej efektívnosti budovy klasických učební. Hodnota investičnej akcie je 255 600 eur. „V rámci nej dôjde k výmene okien, zatepleniu budovy a rekonštrukcii kúrenia v modernizovaných priestoroch,“ povedala hovorkyňa TSK Veronika Rezáková.

Ako ďalej uviedla, TSK sa stal zároveň úspešným žiadateľom o dotáciu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu na renováciu telocvične. „SPŠ v Považskej Bystrici spravuje trakt telocviční, v ktorom sa nachádza jedna rozmerovo väčšia a jedna menšia telocvičňa, ako i posilňovňa a zázemie – šatne, sprchy, sociálne zariadenia. Rekonštrukciu by mala okrem uvedeného podstúpiť i strešná krytina, a to za približne 42 000 eur,“ doplnila.

Okrem priemyslovky župa investovala aj do Obchodnej akadémie, Strednej zdravotníckej školy, Strednej odbornej školy strojníckej a Gymnázia v Považskej Bystrici. Po zrátaní jednotlivých investícií, ako nám ich poskytol TSK, sa jedná o celkovú sumu 428 982,34 eur.

Na OA v Považskej Bystrici prebehli práce na rekonštrukcii elektroinštalácie v budove školy. Objem finančných prostriedkov dosiahne sumu 19 959,23 EUR. Na SZŠ v Považskej Bystrici sa zrealizovala rekonštrukcia sociálnych zariadení v sume 10 170 eur a zároveň sa vypracovala projektová dokumentácia na rekonštrukciu chlapčenských WC v hodnote 1 140 eur, realizácia danej investičnej akcie by sa mala uskutočniť v roku 2019.

Na SOŠ strojníckej v Považskej Bystrici sa vykonáva výmena interiérových dverí medzi jednotlivými pavilónmi školy za plastové. Suma na túto akciu činí 4 379,65 eur. Na škole boli v priebehu roka vymenené okná v telocvični i pod telocvičňou. Objem finančných prostriedkov pri výmene okien dosiahol sumu 45 734,46 eur. „TSK zároveň v rámci poslednej etapy prác vymenil okná a vchodové dvere v starej časti budovy Gymnázia v Považskej Bystrici, a to v pavilóne a v telocvični v hodnote 49 999 eur,“ dodala Rezáková, ktorá informovala o všetkých uvedených investíciách župy do stredných škôl v našom meste.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM