Filip Chudý Rôzne

Testovanie v okrese Považská Bystrica: Zabudnite na modré certifikáty!

Ak sa chystáte počas víkendu na skríningové testovanie v Považskobystrickom okrese, vedzte, že modrý certifikát nedostanete. Aká bude jeho náhrada?

Ilustračný obrázok k článku Testovanie v okrese Považská Bystrica: Zabudnite na modré certifikáty!
Zdroj: TASR/František Iván

Modré certifikáty, ktoré sa vydávali k vykonaným testom počas plošného testovania na jeseň, teraz počas skríningového testovania v okrese Považská Bystrica nebudú, keďže neboli dodané. Pre Dnes24 to potvrdil prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici Andrej Torda. „Do obcí sme rozposlali vzor potvrdenia o vykonaní testu. Vychádzajú dva na jeden papier formátu A4, aby bolo čo najmenej tlačenia,“ vysvetlil.

Prekvapenie

Prednosta ďalej uviedol, že zásoba testov im bola dodaná a tých bude teda dostatok. „Ideme ich rozdeliť do odberných miest. A podľa počtu pridelených testov si obce pripravia tlačivá. Ideálne je, aby ich ošetrili pečiatkou obce, pričom toto potvrdenie bude ošetrené aj prevádzkovateľom odberového miesta, čo bude teda nemocnica alebo súkromná spoločnosť,“ ozrejmil.

„Informáciu o tom, že nebudú certifikáty, sme sa dozvedeli v stredu, čo bolo pre nás prekvapenie. Podľa manuálu totiž mali byť na OÚ distribuované certifikáty aj s obálkami,“ povedal Torda.

Testov bude podľa prednostu dosť pre všetky odberné miesta, zásobovanie a aj firmy, ktoré budú testovať vlastných zamestnancov. Posledné certifikáty sa ešte vydávali na stálych odberných miestach v Považskej Bystrici, pričom keď sa minú, tiež na nich začnú vydávať potvrdenia s pečiatkou.

Potvrdenia o teste

Národné centrum zdravotníckych informácií na sociálnej sieti oznámilo, že počas testovania existuje pre potvrdenie o výsledku antigénového testu viacero možností:

  • 1. certifikát vydaný na odberovom mieste
  • 2. SMS potvrdenie
  • 3. tlačivo vydané rezortom zdravotníctva, ktoré dostanete priamo po otestovaní. Tlačivo musí byť potvrdené originál pečiatkou testovacieho miesta alebo obcou
  • 4. potvrdenie vytlačené v papierovej podobe (ak občan dostal výsledok testu napríklad v maily)

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM