Filip Chudý Kultúra

Zábava cez prvoaprílový týždeň bude gradovať: Čo sa koná v Považskej a okolí?

Aj počas nového týždňa si môžeme užívať začiatok jari. Na ktorých miestach v našom okolí sa dá zabaviť?

Ilustračný obrázok k článku Zábava cez prvoaprílový týždeň bude gradovať: Čo sa koná v Považskej a okolí?
Zdroj: TASR

Green Book

1. apríla o 18:30, kino Mier

Tento film je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip, je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho, vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu.

Lucia Huňady – Empath

3. apríla o 17:00, MG ART Galéria

Výstava Lucie Huňady s názvom Empath potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 17. mája a je spojená s predajom diel. Galéria je otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00. V stredu sa uskutoční vernisáž výstavy.

Hodiny tanca

4. apríla o 17:30, Havana music club

Príďte si vychutnať nádhernú pomalú hudbu kizomby a zmyselne sa pri nej rozpohybovať. Či už v páre, alebo sólo, kizomba poskytuje dostatok priestoru na vlastnú interpretáciu hranej piesne ako aj pohybových prvkov, vďaka ktorým sa budete cítiť na parkete sebaistejšie.

Aromaterapia pre rodinu a eko domácnosť + výroba parfému

5. apríla o 9:30, Centrum voľného času

Ak vás zaujíma ako pomôcť sebe aj svojim deťom prekonať drobné nachladnutia prírodnou cestou, ako pomôcť liečbe bežných zdravotných či emočných ťažkostí cestou domácej lekárničky, alebo ako si vyrobiť voňavé domáce ekologické čistiace prostriedky, potom pre vás je určená interaktívna a zaujímavá prednášku o voňavých a liečivých esenciálnych olejoch. Ako, kedy a na čo ich použiť a čomu sa vyvarovať. Termín: o 9:30 prednáška, o 11:00 výroba parfému. Viac info na facebookovej udalosti s rovnomenných názvom.

Shazam

5. apríla o 18:30, kino Mier

V každom z nás sa ukrýva superhrdina a k jeho odhaleniu postačí občas trochu mágie. V prípade Billyho Batsona stačí vykríknuť jedno slovo – Shazam! – a toto 14-ročné decko vychované ulicou sa zásluhou starého čarodejníka môže premeniť na dospelého superhrdinu Shazama. V dospeláckej verzii so superbožským telom, no s dušou dieťaťa, sa Shazam púšťa do všetkého tak, ako by to robil každý tínedžer obdarený schopnosťami. Americké fantasy.

Papradňanské kubečko

6. apríla o 10:00, Kultúrny dom Papradno

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici organizuje regionálnu postupovú súťaž a prehliadku hudobného folklóru – Papradňanské kubečko, ktorá sa uskutoční v sobotu v Kultúrnom dome v Papradne.

Čistejšia planéta

6. apríla o 10:00

Tí, ktorí sa chcú podieľať na vyčistení nášho mesta sa stretnú v sobotu o 10:00 pri kine Mier. Tentoraz bude ich cieľom vyčistiť korytá riek v okolí Považskej Bystrice.

Hokejbal: Považská Bystrica – Pruské

6. a 7. apríla o 13:00, hokejbalové ihrisko

V základnej časti obsadili považskobystrickí hokejbalisti štvrté miesto, čo znamená, že ich súperom v play-off bude sused v tabuľke z Pruského. Séria považského derby odštartuje v našom meste počas víkendu dvojicou stretnutí.

Futbal: Považská Bystrica – Veľké Ludince

6. apríla o 15:30, futbalový štadión

Futbalisti Považskej Bystrice nezvládli považské derby v Púchove, preto sa budú chcieť rehabilitovať v najbližšom domácom stretnutí. Podarí sa im to?

Koncert AcaPeople

6. apríla o 17:00, koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola (hudobný odbor) v Považskej Bystrici hostí v sobotu podvečer koncert vokálnej skupiny AcaPeople.

Sklenená izba

6. apríla o 18:30, kino Mier

Na kopci nad Brnom vyrástol na začiatku tridsiatych rokov minulého storočia mimoriadny dom – majstrovské dielo modernistickej architektúry z betónu a ocele z dielne slávneho architekta von Abta. Stredobodom domu je „Sklenená izba“, nad ktorou sa tají dych. Milostná dráma.

Jilemnického jarná 25-ka

7. apríla o 7:00, ZŠ Považská Teplá

Od ZŠ v Považskej Teplej bude od 7:00 do 10:00 štart tradičnej turistickej akcie, ktorá tradične priťahuje veľké množstvo ľudí, ktorých láka pekná príroda v našom okolí.

Futbal: Považská Bystrica – Topoľčany

7. apríla o 10:00, futbalový štadión

Vstup do jarnej časti sa považskobystrickým futbalistkám nepodaril, aj preto budú chcieť v úvodnom domácom stretnutí v tomto roku triumfovať, hoci ľahké to mať nebudú.

Psie veličenstvo

7. apríla o 16:00, kino Mier

Rex je najobľúbenejším psíkom v britskom kráľovskom paláci. Jedného dňa sa však stratí jeho psia láska. Rozhodne sa preto, že ju nájde a privedie naspäť. Opúšťa bezpečné zázemie kráľovských komnát a vydáva sa na dobrodružnú cestu. Za bránami paláca je život, ktorý dovtedy nepoznal. Animovaný film.

Teroristka

7. apríla o 18:30, kino Mier

Hlavnou hrdinkou českej čiernej komédie Teroristka je Mária, učiteľka na dôchodku, ktorá si jedného pekného dňa povie, že už si nechce pripadať ako krava, a keď jej proti arogantnému pôvodcovi lokálneho zla nepomôže ani starostka, zoženie si zbraň a rozhodne sa urobiť to, čo väčšinu z nás občas napadne, ale hneď tú myšlienku vytesníme.

Karol Matejka: Obrázky z okolia

Kino Mier

Považské osvetové stredisko a PX Centrum pozývajú na výstavu obrazov Považskobystričana Karola Matejku. Autor sa inšpiroval námetmi z nášho regiónu, predovšetkým okolia Považskej Bystrice. Výstava potrvá už len do 25. apríla a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Oživovanie hradov

Vlastivedné múzeum

Aktuálny trend záchrany hradných zrúcanín na Slovensku je hlavnou témou výstavy Oživovanie hradov v našom múzeu. Zaujmú na nej rôzne pracovné nástroje od čias praveku, nádoby, mince, fragmenty stredovekého staviteľstva, vystavené budú aj ľudské lebky. Pre organizované skupiny je pripravený lektorský výklad a náučná prezentácia o obnove hradných zrúcanín. Výstava potrvá do 30. júna.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Jar je už naozaj tu…

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM