Filip Chudý Rôzne

Zmena organizácie dopravy v Považskej: Vzniknúť má pešia zóna až do centra, FOTO

Obyvatelia považskobystrického sídliska Stred sa musia prispôsobiť zmene, ktorá tam nastala. Parkovať a jazdiť sa bude inak.

Ilustračný obrázok k článku Zmena organizácie dopravy v Považskej: Vzniknúť má pešia zóna až do centra, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Na sídlisku Stred za výmenníkovou stanicou medzi ulicami Hurbanova a Obchodná vzniklo nové parkovisko. „Cieľom bolo odbremeniť od áut Hurbanovu ulicu, aby vznikla bezpečná pešia zóna,“ informovalo o tom mesto na svojom webe.

Nové parkovisko

Na parkovisku vybudovali spolu 34 parkovacích miest, z toho sú dve pre zdravotne postihnutých.

Ľudia podľa mesta parkovali po oboch uliciach lemujúcich bývalý obchod Centrum. „Preto bolo vytvorenie zberného parkoviska za výmenníkovou stanicou nevyhnutné. Teraz, keď je hotové, vozidlá môžu byť presmerované tam a môže pokračovať ďalšia etapa,“ ozrejmili.

Stĺpiky

Od piatku 13. novembra má byť podľa mesta uzatvorená časť od podchodu vedľa Domu služieb po prevádzku Janus. „Bude tu vybudovaná pešia zóna, pričom budúci rok bude od áut odbremenený aj ďalší úsek a vznikne bezpečný peší priestor od železničnej stanice až do centra mesta,“ doplnilo mesto. Čiže bol by to tak návrat k tomu, čo tam bolo predtým, než tam pustili autá.

Reálne však v piatok 13. novembra autá na Hurbanovej ulici ešte parkovali, vybudovali sa však stĺpiky na krajoch cesty, konkrétne pred predajným stánkom zeleniny a ovocia za potravinami, kadiaľ autá zvykli chodiť a tiež oproti na chodníku, po ktorom tiež autá chodievali na Hurbanovu ulicu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to tam vyzeralo v piatok 13. novembra.

OBRAZOM: Dopravné zmeny na považskobystrickom sídlisku Stred
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM