Rôzne

Bezplatné testovanie v Prievidzi sa rozšírilo: ZOZNAM miest a otváracie hodiny

Otestovať sa na ochorenie COVID-19 môžu obyvatelia v piatich nových mobilných odberných miestach v Prievidzi.

Ilustračný obrázok k článku Bezplatné testovanie v Prievidzi sa rozšírilo: ZOZNAM miest a otváracie hodiny
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V Prievidzi pribudli ďalšie stabilné mobilné odberné miesta (MOM) na bezplatnú diagnostiku infekčného respiračného ochorenia COVID-19 formou antigénových testov. Záujemcovia majú možnosť využiť v meste už päť MOM. Informovala o tom samospráva na oficiálnej stránke mesta.

Hotel a štadión

MOM na bezplatné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 je vytvorené v budove hotela Magura na sídlisku Píly. V prevádzke je každý deň od pondelka do nedele, v čase od 8.00 do 16.00 hod. Testovanie je na objednávku cez stránku korona.gov.sk.

Rovnako na objednávku cez korona.gov.sk funguje ďalšie MOM na parkovisku pred zimným štadiónom. Verejnosť sa tam môže dať otestovať od pondelka do soboty v čase od 8.00 do 16.00 hod.

Kino a telocvičňa

Ďalšie dve MOM sú vytvorené v budove bývalého Kina Baník a prevádzkujú ich dve rôzne spoločnosti. Odberné miesto A pracuje denne od pondelka do nedele od 10.00 do 18.00 hod. Odberné miesto B v Kine Baník pracuje denne od pondelka do nedele v čase od 9.00 do 17.00 hod. Obe zatiaľ fungujú bez rezervačného systému a následne budú na objednávanie cez stránku korona.gov.sk.

Obyvatelia sa môžu dať od utorka otestovať aj v telocvični Základnej školy Rastislavova so vstupom od Nábrežia sv. Metoda. Odberné miesto bude v prevádzke v čase od 14.00 do 18.00 hod. a dočasne funguje bez rezervačného systému.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM