Rôzne

Handlovská nemocnica zrekonštruovala rádiodiagnostické oddelenie, FOTO

Počas rekonštrukcie na oddelení tiež podľa nej pribudol nový plne digitalizovaný röntgen.

Ilustračný obrázok k článku Handlovská nemocnica zrekonštruovala rádiodiagnostické oddelenie, FOTO
Zdroj: Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica v Handlovej zrekonštruovala rádiodiagnostické oddelenie. Prevádzku opätovne spustila v pondelok (7. 2.). Informovala o tom hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí, Martina Pavliková.

Inovácie

„Pre obyvateľov Handlovej a blízkeho okolia sa nám darí inovovať prístrojové vybavenie nemocnice a zlepšovať tak poskytovanú starostlivosť," skonštatovala riaditeľka nemocnice Marta Eckhardtová.

Nemocnica ešte počas minulého roka zabezpečila celotelový ultrasonografický prístroj. „Jeho výhodami sú tri ultrazvukové sondy, dotykový displej na jednoduchšie ovládanie, možnosť automatických meraní a predovšetkým vyššia kvalita obrazu a s tým spojená kvalitnejšia diagnostika," priblížila Pavliková.

Správy z hornej Nitry

Nový röntgen

Počas rekonštrukcie na oddelení tiež podľa nej pribudol nový plne digitalizovaný röntgen (RTG). „Jeho prednosťami sú najmä kvalita obrazu a nižšia radiačná záťaž pre pacienta. Stĺpová konštrukcia RTG prístroja s vertigrafom umožňuje aj vyšetrenia v stoji, súčasťou zariadenia sú dva digitálne detektory obrazu a automatický meter na meranie absorbovanej dávky žiarenia," doplnila hovorkyňa.

Zdravotníci si prostredníctvom RTG prístroja tiež môžu upravovať obraz a archivovať dáta v digitálnej podobe, dodala Pavliková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto vyzerá nový röntgen na oddelení.

FOTO: Nový plne digitalizovaný röntgen v handlovskej nemocnici
4
Galéria

Správy z Handlovej a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM