Rôzne

Koronavírus: Prievidzský okres a náš kraj s najvyšším prírastkom na Slovensku

V pondelok pribudlo 41 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Najvyššie čísla boli zaznamenané v našich končinách.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Prievidzský okres a náš kraj s najvyšším prírastkom na Slovensku
Zdroj: TASR

V pondelok (20. 7.) na Slovensku pribudlo 41 pozitívne testovaných na nový koronavírus. Laboratóriá vykonali 3333 testov. Celkovo krajina doteraz eviduje 2021 pozitívne testovaných. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

Celkovo sa z ochorenia vyliečilo už 1538 ľudí, v pondelok nepribudol nikto vyliečený. Hospitalizovaných je 17 pacientov, u siedmich z nich sa ochorenie COVID-19 potvrdilo. Na JIS sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii je jeden pacient. Počet úmrtí ostáva na čísle 28.

Nové prípady

Nové zistené prípady sú z Banskobystrického (1), Bratislavského (12), Nitrianskeho (11), Prešovského (1), Trenčianskeho (13) a Žilinského kraja (3). Ide o 27 mužov a 14 žien, sú vo veku od 8 do 84 rokov.

Ako vidieť, najviac prípadov pribudlo v našom kraji, pričom sa o to postaral hlavne nárast v okrese Prievidza (11), v ktorom bol zaznamenaný najvyšší prírastok v rámci všetkých slovenských okresov.

Situácia v kraji

Po jednom novom prípade pribudlo v rámci nášho kraja aj v okresoch Nové Mesto nad Váhom a Myjava.

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 243 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 132 z okresu Prievidza, 32 z okresu Trenčín, 17 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 16 z okresu Považská Bystrica, 15 z okresu Bánovce nad Bebravou, 14 z okresu Partizánske, 10 z okresu Ilava, 4 z okresu Púchov a 3 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM