Filip Chudý Krimi

Kuriozity z testovania: Karanténu porušil aj chlapec a nenaplnený trestný čin

Polícia riešila počas druhého kola celoplošného testovania viacero prípadov. Tieto boli v Trenčianskom kraji a hlavne v Prievidzi.

Ilustračný obrázok k článku Kuriozity z testovania: Karanténu porušil aj chlapec a nenaplnený trestný čin
Zdroj: TASR/Miroslav Košírer

Počas soboty (7. 11.) dohliadalo na bezproblémový priebeh druhého kola plošného testovania na COVID-19 vyše 3 000 policajtov. Na odberných miestach riešili zmiznutú hotovosť, porušenia karantény i predloženie cudzieho občianskeho preukazu. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Niektoré prípady sa odohrali aj v Trenčianskom kra­ji.

V Prievidzi riešili policajti tri prípady mužov, ktorí mali minulý týždeň pozitívny test a mali byť v karanténe. Pokúšali sa o opakovaný test. Rovnaký pokus zaznamenala polícia aj v okrese Nové Mesto nad Váhom. Išlo o 13-ročného chlapca.

V noci na nedeľu (8. 11.) na odberovom mieste v Prievidzi bol odcudzený 50-metrový kábel a tri plastové stoličky. Policajti neskôr veci našli. „Vzhľadom na to, že výška škody nenaplnila skutkovú podstatu trestného činu, 36-ročný muž bol riešený za spáchanie priestupku proti majetku, za čo dostal primeranú pokutu,“ poznamenala hovorkyňa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM