Krimi

Prievidzskí policajti chytili ráno na Nábrežnej ulici opitého taxikára

Taxikár jazdil v Prievidzi pod vplyvom alkoholu, hrozí mu nielen pokuta. Čo o prípade prezradila polícia?

Ilustračný obrázok k článku Prievidzskí policajti chytili ráno na Nábrežnej ulici opitého taxikára
Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj

Zákaz šoférovania a pokuta hrozí 36-ročnému taxikárovi, ktorý v Prievidzi šoféroval pod vplyvom alkoholu. Muža zastavili a kontrolovali policajti v utorok ráno na Nábrežnej ulici, informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Kontrola

Vozidlo taxislužby, ktoré riadil 36-ročný muž, zastavili a kontrolovali policajti Okresného dopravného inšpektorátu z Prievidze počas cestnej kontroly.

„Vodiča vyzvali k predloženiu dokladov a k vykonaniu dychovej skúšky. Krátko po 7.00 hod. vodič nafúkal 0,20 mg/l, čo predstavuje 0,42 promile," uviedla polícia.

Možné tresty

Vodič sa jazdou pod vplyvom alkoholu dopustil priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. „V správnom konaní mu hrozí pokuta do výšky 800 eur a zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá až do troch rokov," ozrejmila polícia.

Polícia pripomína, že na cestách na celom území Trenčianskeho kraja vidieť zvýšený počet policajtov, ktorí dohliadajú na dodržiavanie opatrení a nariadení s cieľom zlepšenia epidemickej situácie. „Opakovane upozorňujeme vodičov, pokiaľ ste pili, alkohol z tela dostane len časový odstup. Studená sprcha a ani káva jeho hladinu neznížia. Preto si vždy doprajte dostatok času pred tým, než opäť sadnete za volant," zdôraznili policajti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM