Rôzne

Prievidzský park Skotňa bude ešte krajší: Priniesť má príjemný estetický dojem

Po sídliskách Necpaly, Píly a Kopanice prišlo aj na park Skotňa. Pribudnú tam po novom lúčne kvety.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzský park Skotňa bude ešte krajší: Priniesť má príjemný estetický dojem
Zdroj: TASR

Technické služby mesta Prievidza (TSMPD) začali s výsevom lúčnych kvetov. Po novom pribudnú tento rok i v parku Skotňa. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Lúčne kvety vysádzajú pracovníci TSMPD v rôznych lokalitách mesta už štvrtý rok. „Pôvodné miesta na sídliskách Necpaly, Píly a Kopanice sa rozšírili aj o výsev v parku Skotňa. Jeden z najväčších parkov v meste sa nachádza pod Mariánskym vŕškom a Kostolom Nanebovzatia Panny Márie na Dlhej ulici neďaleko centra," spomenul Ďureje.

V tejto sezóne pracovníci vysejú na sídliskách podľa neho letničkovú zmes, ktorá je zložená zo 16 druhov kvetov, pôjde aj o nevädzu, vlčí mak, cíniu, krásnoočko, slnečnicu, krasuľku, nechtík či klinček. „Zmes takýchto kvetov by mala poskytnúť včelám možnosť opeľovať okolité stromy a rastliny. Vyčlenenie zelených plôch na výsev lúčnych kvetov má obyvateľom priniesť príjemný estetický dojem z mesta," ozrejmil.

Na výskyt plôch s lúčnymi kvetmi upozorňujú obyvateľov i tabuľky s textom: „Ospravedlňte vysokú trávu, včely ju potrebujú.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM