Krimi

Pripravovaná pasca na cestných pirátov: Na TÝCHTO miestach v Prievidzi a okolí pribudnú nové radary

Polícia a rezort vnútra sa pripravujú na poriadne radikálny krok. Na cestách po celom Slovensku pribudne množstvo radarov. Chýbať nebudú nielen mobilné, ale aj stacionárne. Pozrite si, kde v Prievidzi a okolí budú hliadkovať.

Ilustračný obrázok k článku Pripravovaná pasca na cestných pirátov: Na TÝCHTO miestach v Prievidzi a okolí pribudnú nové radary
Zdroj: TASR

Objektívna zodpovednosť na našich cestách funguje už istý čas. Vodiči, ktorí porušili predpisy tak už nemusia byť zastavení na mieste, ale obálka s oznámením o pokute za daný priestupok im dorazí poštou.

Až 1300 nových radarov

Tak ako nás pred časom informoval Petar Lazarov z Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra, na cestách po celom Slovensku by malo pribudnúť viac ako 1300 mobilných a stacionárnych radarov. Rezort pripravuje mapu, na ktorých bude nová technika na vodičov dozerať. Inštitút objektívnej zodpovednosti tak postupne prejde do plne automatickej roviny. V opise predmetu zákazky sa zatiaľ uvádza celkovo 739 umiestnení radarov s presnými GPS súradnicami. Hovorca Peter Lazarov nám potvrdil, že dané údaje o umiestnení novej techniky sú správne a aktuálne.

Znižovanie korupcie a úmrtí

Rezort vnútra už vyhlásil tender na zabezpečenie novej monitorovacej techniky. Ako sa píše v informačnej časti technických požiadaviek zákazky, základnými cieľmi projektu je zvýšenie bezpečnosti a plynulosti na cestách, znižovanie škôd a počtu úmrtí pri dopravných nehodách, zníženie korupcie a zefektívnenie vyberania pokút. Celý systém podľa zverejneného opisu musí priniesť úplnú automatizáciu procesov od rozoznania deliktu, spracovania dôkazových materiálov, spracovanie platobného rozkazu, všetko s čo najmenším zásahom obsluhy.

V kraji takmer deväťdesiat

Na území Trenčianskeho kraja má byť podľa súťažných podkladov dovedna 88 nových radarov. 15 sa zameria na zákaz predchádzania, 33 na rýchlosť jazdy, 14 na dodržiavanie „Stoj, daj prednosť v jazde“, 1 na zákaz otáčania a cúvania, 3 sa zameria na prechádzanie cez železničné priecestia, 3 radary si posvietia na najväčšiu prípustnú hmotnosť, 6 na zákaz vjazdu odbočovania, 1 na zákaz vjazdu nad 12 ton.

Plánované umiestnenie radarov v okrese Prievidza

Zákaz predchádzania

  • Z Prievidze po ceste E572 smerom na Handlovku

Rýchlosť jazdy

  • Prievidza z cesty E572 na cestu 64 smerom na Staré mesto

„Stoj, daj prednosť v jazde“

  • Nábrežie sv. Cyrila smer Staré mesto

Prejazd cez železničné priecestie

  • Z Prievidze smerom na Necpaly po ceste 64

Zákaz vjazdu, odbočovania Od Vápenice smerom ku Kolibe, cesta 9

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM