Rôzne

Skríning v Handlovej: Testovanie rozšírili o dva dni a spustili objednávanie

Testovanie sa blíži. Mesto Handlová spustilo naň objednávkový systém. Akým spôsobom to funguje?

Ilustračný obrázok k článku Skríning v Handlovej: Testovanie rozšírili o dva dni a spustili objednávanie
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Handlovská radnica spustila vo štvrtok objednávkový systém na víkendové skríningové testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19. Zároveň predĺžila čas testovania o dva dni na jednom z odberových miest, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Objednávanie

„Mesto využíva na objednávky na odbery v troch odberových miestach z 12 rezervačný systém bookio.sk, ktorý samosprávam poskytli na testovanie zadarmo. Objednať sa bude dať cez stránku handlova.sk a notifikácia, potvrdenie objednávky, bude zasielaná objednaným výlučne na zadaný email," uviedla Paulínyová.

Pripomenula, že pre objednávky na odbery pre mobilné odberové miesto zriadené v nemocnici platí iný objednávkový systém zverejnený na webovom sídle nemocnice.

Otváracie hodiny

Radnica zároveň rozšírila testovanie o dva dni. Bude sa týkať odberového miesta v dome kultúry na Námestí baníkov, kde sa budú môcť obyvatelia dať otestovať bez objednávania aj 25. a 26. januára v čase od 15.00 do 20.00 hod.

Skríningové testovanie bude v Handlovej v sobotu (23. 1.) a v nedeľu (24. 1.) v čase od 8.00 do 17.00 hod. v 12 odberových miestach s prestávkou od 12.00 do 12.45 hod. V Novej Lehote sa budú môcť obyvatelia otestovať len v sobotu, v Morovne len v nedeľu. „Samospráva žiada o dodržiavanie platných opatrení, najmä rúško, odstup, ruky, a priebežné využívanie odberových miest, kam nie je potrebné sa nahlásiť,“ dodala Paulínyová.

Dispečing

Počas odberov zriadila radnica pre odberové miesta telefonický dispečing. Mesto bude informovať o prípadných čakacích dobách v mimoriadnom vysielaní mestského rozhlasu, na svojom webovom sídle a na sociálnej sieti.

Predbežne má Handlová na oba dni celoplošného testovania dostatočný počet personálu zloženého zo zdravotníkov a dobrovoľníkov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM