Rôzne

Strednú odbornú školu v Novákoch chcú rekonštruovať: Čo by sa malo všetko robiť?

Zámer je odklepnutý. Trenčiansky samosprávny kraj chce zabezpečiť rekonštrukciu SOŠ v Novákoch.

Ilustračný obrázok k článku Strednú odbornú školu v Novákoch chcú rekonštruovať: Čo by sa malo všetko robiť?
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) chce zabezpečiť rekonštrukciu objektu Strednej odbornej školy (SOŠ) v Novákoch. Práce prinesú zníženie energetickej náročnosti budov, financie na tento účel chce krajská samospráva získať z operačného programu Kvalita životného prostredia. Podanie žiadosti odobrili trenčianski krajskí poslanci na svojom rokovaní.

Náklady

„Projekt bude zameraný na zlepšenie podmienok vyučovacieho procesu pre žiakov, pedagogický aj nepedagogický personál školy," skonštatovala vedúca odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková.

Krajská samospráva má záujem zabezpečiť obnovu objektov školy, ktorá sa týka zateplenia fasády, priestoru povaly, výmeny strešnej krytiny, okien, dverí, či realizácie odvetrania rekuperačnými jednotkami a inštalácie fotovoltaického systému.

Celkové výdavky projektu odhadol TSK na 3 546 852,83 eura, nenávratný finančný príspevok bude žiadať vo výške 1 000 000 eur. Zvyšnú sumu chce zabezpečiť zo svojich zdrojov.

Správy z hornej Nitry

Spolupráca s firmou

„Tento projekt sme nanovo oprášili, pretože výzva už nebola a po určitom období prišla ďalšia, nová. Chceme o to zabojovať, dúfam, že sa nám to podarí a takýmto spôsobom znížime uhlíkovú stopu a energetickú náročnosť SOŠ v Novákoch," priblížil predseda TSK Jaroslav Baška.

S nováckou SOŠ chce podľa neho spolupracovať i chemická spoločnosť Fortischem, ktorá má nového vlastníka. „Odkedy to prebral nový vlastník, naspäť zamestnali viac ako 200 ľudí. Pevne verím, že naša SOŠ tak bude mať svoju opodstatnenosť aj do budúcna," dodal.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM