Filip Chudý Krimi

Žena kašlala na súdny zákaz: S 2,5 promile jazdila na Audi po Novákoch

Policajti z Novák odhalili ženu, ktorá nafúkala za volantom viac ako 2,5 promile alkoholu v dychu a ešte aj mala súdny zákaz šoférovať.

Ilustračný obrázok k článku Žena kašlala na súdny zákaz: S 2,5 promile jazdila na Audi po Novákoch
Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj

Alkohol za volantom má byť pre každého vodiča tabu. „O tom, že to tak nie je sa presviedčame takmer denne. Žiaľ, v pití nezaostávajú ani ženy – vodičky. Presvedčili sa o tom aj novácki policajti,“ informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Viac ako 2,5 promile

Policajti v utorok popoludní na miestnej komunikácii v Novákoch zastavili a kontrolovali 42-ročnú vodičku na osobnom motorovom vozidle Audi. Pri cestnej kontrole bola vodička vyzvaná k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k podrobeniu sa dychovej skúške.

„Policajti jej namerali 2,35 promile alkoholu v dychu. Opakovaná dychová skúška však mala stúpajúcu hodnotu. Vodička nafúkala 2,56 promile,“ uviedla polícia.

Správy z Prievidze a okolia

Súdny zákaz

Pri kontrole policajti ďalej zistili, že vodička Audi má od októbra 2020 Okresným súdom v Prievidzi uložený zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá po dobu 15 mesiacov. „Policajti vodičke v zmysle zákona obmedzili osobnú slobodu. Po lekárskom vyšetrení si na vytriezvenie počkala v policajnej cele,“ doplnili k prípadu.

Vodička už čelí obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenie výkonu úradného rozhodnutia. „Za uvedené trestné činy v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. O tom, aký trest dostane bude rozhodovať súd,“ dodala polícia s tým, že sa zamerajú na kontroly zisťovania alkoholu u vodičov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy z hornej Nitry

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM