Rôzne

Zvedavá, odvážna a rastie ako z vody: ZOO Bojnice má nové mláďa antilopy bongo

Samička sa narodila v prvej polovici apríla antilope taktiež z odchovu bojnickej zoo.

Ilustračný obrázok k článku Zvedavá, odvážna a rastie ako z vody: ZOO Bojnice má nové mláďa antilopy bongo
Zdroj: TASR/Alexandra Moštková

Kolekciu zvierat v Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach doplnila samička antilopy bongo. Mláďa sa tam narodilo v prvej polovici apríla, návštevníci ju vo výbehu uvidia, keď sa oteplí. Informoval o tom hovorca zoo Pavel Procner.

Mohlo by vás zaujímať

Zvedavá, odvážna

„Antilopa bongo patrí k najväčším a najkrajším pralesným antilopám sveta. V Národnej zoo Bojnice chováme toto nádherné zviera od roku 1995 a prvé mláďa sa u nás narodilo v roku 1999," spomenul Procner.

Samička, ktorá sa narodila v prvej polovici apríla antilope taktiež z odchovu bojnickej zoo, je v poradí šiestym exemplárom tohto kopytníka.

„Malá samička sa už onedlho objaví vo vonkajšom výbehu medzi statnými antilopami. Je veľmi zvedavá, odvážna a rastie ako z vody. Akonáhle sa nočné teploty dostanú do výraznejších plusových hodnôt, malú bongo budú môcť obdivovať všetci návštevníci bojnickej zoologickej záhrady," doplnil.

Správy z hornej Nitry

Antilopa bongo

Antilopa bongo pochádza z Afriky, kde sa vyskytuje v dvoch izolovaných poddruhoch. Kým prvý obýva nížinné lesy západnej a strednej Afriky, druhý dnes prežíva v počte menej ako 80 jedincov výlučne v kenských horských pralesoch pohoria Mau Mau a Aberdare. V Ugande už vyhynul, rovnako aj na hore Keňa.

Hlavnými príčinami silného poklesu jej počtov sú ničenie biotopov, ilegálny lov pre mäso a trofejní lovci. V zoologických záhradách sveta sa chová okolo 540 jedincov tohto poddruhu, čo je viac ako dnes žije vo voľnej prírode.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM