Aktualizované Futbal Video

Po zápase Slovan – Trenčín sa hovorí o rozhodcovi: Červená karta i penalta, VIDEO

Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 2. kola Fortuna ligy nad AS Trenčín 2:0.

Zdroj: TASR/Jakub Popelka

Tréner Vladimír Weiss st. absentoval na lavičke ŠK Slovan Bratislava v sobotnom domácom stretnutí 2. kola futbalovej Fortuna ligy s AS Trenčín (2:0) zo zdravotných dôvodov. Na pozápasovej tlačovej konferencii o tom informoval jeho asistent Boris Kitka, ktorý ho zastúpil. Podľa slov Kitku mal Weiss st. zdravotné ťažkosti vrátane vysokých teplôt po návrate zo Švajčiarska. V tíme chceli pred zápasom na Gibraltáre zabrániť prípadnému šíreniu, ak by išlo o vírusové ochorenie, preto hlavný kouč neprišiel do kolektívu rovnako ako stredopoliar Joeri de Kamps.

Prvý polčas

Slovan vyrukoval v základnej zostave aj s Križanom, ktorého prestup práve z Trenčína dotiahol len tento týždeň. Nový stopér domácich sa ocitol v prvej výraznejšej príležitosti zápasu, po centri Hrnčára z priameho kopu sa mu však v šestnástke ani na dva razy nepodarilo zakončiť. „Belasí“ boli častejšie na súperovej polovici, ale nešlo im vypracovať si vyložené šance a úvodu stretnutia celkovo chýbala väčšia iskra.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Rozhýbať priebeh sa snažil Weiss, po jeho prihrávke sa v pokutovom území uvoľnil Čavrič, no vystrelil nedôrazne a iba do miest, kde stál pripravený trenčiansky brankár Kukučka. Takmer po polhodine hry síce rozvlnil sieť Hrnčár, jeho zásah po dlhom preskúmavaní VAR-om neplatil pre ofsajd. Trenčania pohrozili ojedinelým zábleskom, po autovom vhadzovaní a centri netrafil bránku Azango. Vzápätí mal na opačnom konci veľkú možnosť Strelec, ktorý tesne neusmernil prudkú prihrávku Hrnčára do priestoru troch žrdí.

Športové správy

Druhý polčas

Domáci chceli prelomiť bezgólový stav a už cez polčas poslali na ihrisko dvoch čerstvých futbalistov, Pauschek a Ratao vystriedali Medveděva s Čavričom. Prvú šancu po zmene strán však mali hostia, po Maduovom centri nehlavičkoval presne Ibrahim. Následne sa ku strele dostal Kadák, ktorého pokus zneškodnil Šulla. Trenčania boli v druhom dejstve iniciatívnejší, v 51. minúte vypálil z druhej vlny Yem a iba tesne minul bránku Slovana. Onedlho sa zopakovala situácia z prvého polčasu, Strelec skóroval, lenže o gólovú radosť ho obral ofsajdový verdikt arbitrov.

Lavrinčík oslabil Trenčín v 56. minúte, keď videl druhú žltú a červenú kartu.

„Belasí“ to mohli okamžite využiť, prihrávka z pravého krídla prešla krížom cez šestnástku, našiel si ju Weiss a jeho strelu tečoval Yem. Tentoraz však rozhodol VAR v prospech domácich, posúdil, že Yem zahral pri obrannom zákroku rukou a namiesto rohu sa kopala jedenástka, ktorú suverénne premenil Weiss. Potom sa už zápas zlomil, Rabiu adresoval prihrávku nabiehajúcemu Zmrhalovi a ten prekonal Kukučku – 2:0.

Bratislavčania mohli rýchlo viesť aj o tri góly, Lichý našiel v šestnástke Weissa, ktorému nesadlo zakončenie z prvej. Po rýchlom brejku nezužitkovali prízemný center Čavriča z ľavej strany Henty ani Ratao, no Slovan to až tak nemuselo mrzieť. V závere nepripustil zdramatizovanie duelu, strelu striedajúceho Ikobu zlikvidoval Šulla.

Správy z Trenčína a okolia

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0 (0:0)

Góly: 61. Weiss ml. (z 11 m), 67. Zmrhal. ŽK: Rabiu, Križan, Pauschek – Lavrinčík, Ibrahim, Yem, ČK: 56. Lavrinčík (Trenčín) po 2. ŽK. Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Jekkel, 2889 divákov.
Slovan: Šulla – Medveděv (46. Pauschek), Abena, Križan, Zmrhal – Lichý, Rabiu – Hrnčár (64. Henty), Weiss ml. (71. De Marco), Čavrič (46. Ratao) – Strelec (87. Kankava)
Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Madu, Pirinen – Zubairu (88. Šulek) – Lavrinčík, Kadák – Azango (88. Ghali), Ibrahim (83. Ikoba), Tučný (76. Gaži)

Hlasy po zápase

Boris Kitka, asistent trénera Slovana: „Môžeme byť spokojní s víťazstvom, získali sme to, čo sme chceli. Naša hra však nebola úplne optimálna. Prvý polčas nebol zlý, potom sme boli pasívni. Vedeli sme, že Trenčín bude silný na lopte. V defenzívnej fáze sme boli veľmi málo pohybliví, nedokázali sme ich dostať pod tlak. Zápas určite ovplyvnilo vylúčenie, po ktorom sme sa dostali do vedenia. Po vylúčení mi chýbal z našej strany väčší hlad. Z tohto pohľadu to bolo do ofenzívy málo, aj diváci by si priali, aby sme strelili viac gólov súperovi, ktorý hral o jedného menej.“

Peter Hlinka, tréner Trenčína: „Myslím si, že moje mužstvo podalo veľmi solídny výkon. Prehrali sme síce 0:2, ale ukázali sme, že naše mechanizmy začínajú fungovať. Proti favoritovi ligy sme ukázali ofenzívnu kvalitu. Zápas ovplyvnili vylúčenie a pokutový kop, aj v početnej nevýhode sme mali akcie, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Najväčšia škoda bola, že sme nezužitkovali kvalitné akcie, začiatok druhého polčasu bol v našej réžii, žiaľ, finálna fáza nebola optimálna. V závere sme sa snažili vyťažiť maximum, súper si to už ukočíroval.“