Filip Chudý Krimi

Podvod na starčekovi (87) z Trenčína: Takto prišiel o svoje životné úspory

V našom meste úradoval podvodník, ktorý pripravil staršieho muža o celoživotné úspory. Stalo sa to na Partizánskej ulici.

Ilustračný obrázok k článku Podvod na starčekovi (87) z Trenčína: Takto prišiel o svoje životné úspory
Zdroj: TASR

Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne informovala o prípade, v ktorom neznámy muž 31. júla popoludní zavolal na mobilný telefón 87-ročnému starčekovi z Trenčína a predstavil sa ako jeho vnuk Radko. „Povedal, že potrebuje veľmi súrne pomoc pre kolegu a musí zohnať 15 000 €. Starček mužovi povedal, že toľko peňazí doma nemá. Nato ho neznámy vyzval, aby šiel do banky a peniaze vybral. Starček, mysliac si, že pomáha vnukovi, ktorý súrne potrebuje peniaze, šiel do blízkej banky požadovanú hotovosť vybrať,“ opísala.

„Na Partizánskej ulici v Trenčíne, v blízkosti poisťovne sa stretol s mužom, ktorému svoje celoživotné úspory odovzdal. Neskôr, na návšteve u svojej dcéry starček zistil, že žiaľ naletel šikovnému podvodníkovi. Vnuk žiadne peniaze od svojho dedka nežiadal a starký si neoveril, či ho naozaj telefonicky kontaktoval jeho vnuk Radko,“ povedala Antalová.

Podľa jej slov podvodníci využívajú a zneužívajú dôverčivosť starších ľudí, aby ich pripravili o ťažko našetrené peniaze. „Odporúčame nielen seniorom, aby nedávali peniaze osobám, ktoré ich pod zámienkou rôznych emotívnych príbehov oslovia a podvodom sa ich snažia pripraviť o úspory. Polícia radí, aby poškodení ihneď kontaktovali políciu na bezplatnom telefónom čísle 158. Taktiež radíme, aby si ihneď overili u svojho príbuzného či pomoc naozaj potrebuje a či nebolo zneužité jeho meno,“ doplnila

Polícia tiež pridala popis muža, ktorý prevzal peniaze. Je asi 170 cm vysoký, štíhlej postavy. Mal plnšiu tvár a krátke svetlohnedé vlasy. Oblečené mal biele tričko a tmavé nohavice. Predstavil sa ako Kováčik. Podozrivý muž následne nastúpil do vozidla bielej farby. „Ak ste si dňa 31. júla popoludní všimli muža zodpovedajúceho popisu v blízkosti poisťovne na Partizánskej ulici v Trenčíne, kontaktujte políciu. Akékoľvek informácie nám môžu pomôcť k vypátraniu človeka, ktorý zneužil dôverčivosť 87-ročného starčeka a pripravil ho o peniaze,“ dodala Antalová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM