Kultúra

Prišlo to bez varovania: Presunuli festival na trenčianskom letisku

Benefičný festival, ktorý sa mal konať na letisku v Trenčíne, bol pre tento rok zrušený a presunutý na budúci rok. Môže to mať preň fatálne následky.

Ilustračný obrázok k článku Prišlo to bez varovania: Presunuli festival na trenčianskom letisku
Zdroj: TASR

Benefičný hudobný festival Punkáči deťom, ktorý sa mal konať od štvrtka do soboty (27. – 29. 8.) na trenčianskom letisku, presunuli organizátori na budúci rok. Dôvodom je sprísnenie epidemiologických opatrení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne.

Z ničoho nič

Vo štvrtok (20. 8.) vstúpili do platnosti nové obmedzenia pri organizácii kultúrnych podujatí na území niektorých okresov Trenčianskeho kraja. Od tohto dátumu sú zakázané podujatia s kapacitou nad 500 návštevníkov, rovnako je zakázané podávanie jedál či nápojov.

„Informácia o novom nariadení nás zasiahla v čase, keď sme mali u dodávateľov naložené prvé kamióny s technikou. Prišlo to z ničoho nič, bez varovania. Na festival to môže mať fatálne následky, keďže už v tomto momente máme náklady niekoľko desiatok tisíc eur,“ tvrdí organizátor festivalu Andrej Siget s tým, že festival presunuli na budúci rok.

Ako vrátiť lístok?

Ako dodal, tí, ktorí si kúpili vstupenky na festival a chcú vrátiť peniaze, môžu do 31. augusta poslať mail na adresu info@inviton.sk. Pokiaľ chcú vrátiť zakúpený dizajnový lístok, písať treba na listky@punkacidetom.sk. Po tomto termíne sa permanentka automaticky prenáša do nasledujúceho roka.

Punkáči deťom je komunitný festival s niekoľkoročnou tradíciou, tento rok sa mal konať jubilejný desiaty ročník. Hlavnou myšlienkou festivalu je benefícia na podporu detí v núdzi v podobe výťažku zo vstupného.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie