Prvý krok hokejistom Trenčína nevyšiel: Nepomohlo ani dvojnásobné vedenie

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v 1. zápase predkola hokejovej extraligy nad Trenčínom 3:2 a v sérii na tri víťazné stretnutia vedú 1:0.

Ilustračný obrázok k článku Prvý krok hokejistom Trenčína nevyšiel: Nepomohlo ani dvojnásobné vedenie
10
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V úvode duelu hrozili Trenčania po rýchlych prechodoch do útoku. Dobre sa najprv zastreľoval Tybor a chybu Weningera nevyužili v oslabení Sojčík s Mahbodom. Po nevábnej presilovke Bystričanov prišiel trest v podobe gólu Tybora, ktorý sa v siedmej minúte pekne preštrikoval do medzikružia a puk poslal do horného pravého rohu svätyne ´baranov´.

Vyrovnať sa potom snažil aktívny obranca Björkung, dokonca v oslabení, na opačnej strane neuspel vzápätí v úniku Valach. Stav sa napokon menil v pätnástej minúte. Po akcii Rehuša sa pred domácou bránkou nepresadil Honzek, nasledoval protiútok, z ktorého skóroval Björkung účinnou strelou spomedzi kruhov – 1:1.

Druhá tretina

Dukla si druhú presilovku v rade z prvej tretiny preniesla do druhej a pretavila ju do gólovej podoby. Na dorážke uspel dôrazný Minárik a bolo 1:2. Banskobystrickí hokejisti si potom vytvorili miestami tlak, snažili sa vyrovnať, najmä Lamper s Björkungom, no Trenčín hrozil z brejkov a po prečíslení dvoch na jedného Bezúch zazvonil na žŕdke.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hokejistom spod Urpína sa napokon podarilo vyrovnať. Šoltés sa dobre predral z pravej strany pred bránku a po jeho bekhende si puk poza Chovana našiel cestu do bránky. Do prestávky ešte ´barani´ nevyužili presilovku, v hre piatich proti piatim mal slušnú možnosť v medzikruží Cardwell, Valent bol proti.

Správy z Trenčína a okolia

Tretia tretina

V tretej tretine najprv pohrozili Trenčania, voľný Berisha z troch metrov a ani Rehuš z medzikružia recept na Weningera nenašli. Viac z hry mali domáci hokejisti, ktorí vyťažili gól z tlaku po práve skončenej presilovke v 50. minúte.

Z uhla vyslal prekvapivú a najmä presnú strelu Fossier, poslal tak svoj tím prvýkrát v stretnutí do vedenia.

Hostia následne zvýšili aktivitu, snažili sa vyrovnať, zblízka to skúšali Tybor so Sojčíkom. Bystričanom sa zranil Lamper po strete so Švecom, v závere duelu chýbal, ale ten jeho spoluhráči zvládli, ustáli hru bez brankára v podaní Dukly.

Sumár

HC 05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Björkung (Crevier-Morin), 33. Šoltés (Kostromitin, Berger), 50. Fossier (Cardwell, Šoltés) – 7. Tybor (Sojčík, Martin Chovan), 21. Minárik (Berisha, Mahbod). Rozhodcovia: P. Stano, Snášel ml. – Durmis, Stanzel, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1354 divákov.
Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Ďatelinka – Urbánek, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, Melcher – Fossier, Tamáši, Kabáč – Matej Bača, Paukovček, G. Gabor
Trenčín: M. Valent – Martin Chovan, Kudla, Žiak, Lemcke, Nemčík, Starosta, Chromiak – M. Valach, Mahbod, Berisha – Tybor, Sojčík, Duda – Minárik, Švec, Krajč – Bezúch, Rehuš, Honzek