Futbal Šport

Prvý zápas sezóny Fortuna ligy: AS Trenčín podľahol Ružomberku

AS Trenčín na fauly v Myjave doplatil a súper vyhral s výrazným náskokom.

Ilustračný obrázok k článku Prvý zápas sezóny Fortuna ligy: AS Trenčín podľahol Ružomberku

AS Trenčín – MFK Ružomberok 1:4 (1:1)

V 10. minúte pohrozili hostia, keď priamy kop zahral faulovaný Daniel. Rozhodol sa pre prihrávku, ktorá našla Gála-Andrezlyho. Jeho center do šestnástky našiel Twardzika, ktorého pohotovú strelu vyrazil brankár hostí Šemrinec. O pätnásť minút neskôr udrel Trenčín. Čatakovič našiel v šestnástke Manceho, ktorý chladnokrvne poslal loptu do siete – 1:0. V 35. minúte však rozhodca nariadil pokutový kop v prospech Ružomberka za faul na Kostadinova. Tandir poslal loptu k žrdi a bolo 1:1.

V druhom dejstve stretnutia v Myjave prišiel Trenčín rýchlo o dvoch hráčov. Druhú žltú a následne červenú kartu za faul dostali v 57. minúte Šulek a v 64. minúte Bukari. Početnú výhodu o dvoch hráčov zužitkoval Ružomberok na tri góly. V 69. minúte našiel center Urdinova v šestnástke Qoseho, ktorý skóroval, a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času ten istý hráč zvýšil na 3:1. Gólový účet uzavrel v 89. minúte strelou k žrdi Takáč.

Góly: 25. Mance – 70. a 87. Qose, 36. Tandir (z 11 m), 89. Takáč. Rozhodovali: Marhefka – Pozor, Jenčura, ŽK: Šulek, Zubairu, Bukari, Čatakovič – Kostadinov, Urdinov, Tandir, ČK: 58. Šulek, 64. Bukari (obaja Trenčín) obaja po 2. ŽK

Trenčín: Šemrinec – Slávik, Šulek, Julien, Skovajsa – Čatakovič (77. Ubbink), El Mahdioui, Zubairu (83. Van Arnhem) – Bukari, Mance (74. Kvocera), A­zango

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Twardzik, Urdinov – Takáč, Qose, Kostadinov (90. Gerec) – Daniel, Tandir (78. Kružliak), Gál-Andrezly

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu