Takmer polovica Trenčianskeho kraja bude ČERVENÁ: Aké sú rozdiely v opatreniach?
V rámci COVID automatu vláda schválila nové rozdelenie okresov. V našom kraji budú v prvom stupni ohrozenia už štyri okresy.
Od pondelka 27. septembra bude v druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, päť okresov. Červených bude 39 okresov a oranžových 34. Jedine okres Dunajská Streda bude od pondelka v stupni monitoringu, teda v zelenej farbe. Vláda SR na svojom stredajšom rokovaní schválila v rámci COVID automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti.
Trenčiansky kraj
Pohoršia si dva okresy (Ilava, Myjava). To znamená, že červené v našom kraji budú už štyri okresy, keďže sa pripoja k Bánovciam nad Bebravou a Trenčínu.
Oranžové zostávajú okresy Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza a Púchov.
| Okres | Tento týždeň | Budúci týždeň |
|---|---|---|
| Bánovce nad Bebravou | I. stupeň ohrozenia – červená farba | I. stupeň ohrozenia – červená farba |
| Ilava | Ostražitosť – oranžová farba | I. stupeň ohrozenia – červená farba |
| Myjava | Ostražitosť – oranžová farba | I. stupeň ohrozenia – červená farba |
| Nové Mesto nad Váhom | Ostražitosť – oranžová farba | Ostražitosť – oranžová farba |
| Partizánske | Ostražitosť – oranžová farba | Ostražitosť – oranžová farba |
| Považská Bystrica | Ostražitosť – oranžová farba | Ostražitosť – oranžová farba |
| Prievidza | Ostražitosť – oranžová farba | Ostražitosť – oranžová farba |
| Púchov | Ostražitosť – oranžová farba | Ostražitosť – oranžová farba |
| Trenčín | I. stupeň ohrozenia – červená farba | I. stupeň ohrozenia – červená farba |
Aké sú rozdiely v opatreniach medzi oranžovým a červeným okresom? Článok pokračuje na ďalšej strane.
Viac správ zo Slovenska