Trenčania, inšpirujte sa: Nápady kam si vyraziť cez týždeň po práci

Aj nový týždeň bude v našom meste obohatený o podujatia rôzneho druhu. Kde a kedy si môžeme spríjemniť víkendový čas?

Ilustračný obrázok k článku Trenčania, inšpirujte sa: Nápady kam si vyraziť cez týždeň po práci
Foto: Anton Hrachovský

Literárne soirée

11. 3. o 18:00 hod., Klub Lúč

Umelecký večer, s ktorým prichádzajú poslucháči Katedry herectva Fakulty dramatických umení Akadémie umení a na ktorom sa podieľa ktokoľvek z Trenčína a okolia, kto píše, alebo komponuje a má záujem zapojiť sa. Hlavnou zložkou sú krátke literárne texty, ktoré sú doplnené hudobnými a moderátorskými vstupmi.

HoryZonty – Festivalové reprízy N° 3

11. 3. o 19:00 hod., SAD, Zlatovská ul.

Premietanie úspešných adrenalínových filmov vybraných z hlavného programu festivalu HoryZonty.

Kinotip: Green Book

11. 3. o 19:00 hod., ArtKino Metro

Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip (Mortensen) je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho (Mahershala Ali), vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu.

Oflajn 4

12. 3. o 18:00 hod., Galéria Vážka

Ďalšie pokračovanie zábavného kvízu o histórii a súčasnosti nášho mesta. Aj v marci sa stretneme, vypneme mobily, trochu sa zabavíme a niečo sa naučíme. Štartovným spoločne podporíme májové podujatie Trenčín na korze.

Kinotip: Zjavenie

12. 3. o 20:40 hod., Cinemax

Novinár vyšetruje zjavenie Panny Márie v malej francúzskej dedinke. Jacques je novinárom v jednej z veľkých regionálnych redakcií vo Francúzsku. Jeho povesť nestranného a talentovaného investigatívneho novinára upúta pozornosť Vatikánu, ktorý ho najme na špeciálne vyšetrovanie. V jednej malej francúzskej dedine totiž vraj prišlo k zjaveniu…Hneď po svojom príchode tu stretáva mladú, citlivú a pobožnú Annu, ktorá tvrdí, že na vlastné oči videla Pannu Máriu.

Kinotip: Sklenná izba

13. 3. o 19:00 hod., ArtKino Metro

Film nakrútený podľa slávneho románu britského spisovateľa Simona Mawera The Glass room (Sklenená izba), inšpirovaného dramatickými udalosťami 20. storočia i zrodom ikonického architektonického skvostu – brnenskej vily Tugendhat zrežíroval Julius Ševčík. V hlavných úlohách sa predstavia zahraničné i domáce hviezdy ako Carice van Houten, Hanna Alström, Claes Bang, Karel Roden a Karel Dobrý.

Prvý Slovák na Pacifickej hrebeňovke

14. 3. o 18:00 hod., Kino Hviezda

Príďte si vypočuť rozprávanie prvého Slováka, ktorý prešiel 4.280 km pešo cez USA po Pacifickej hrebeňovke.

Krajiny, cesty, ulice, mestá…

14. 3. o 18:00 hod., Savanna Café

Ozveny z Izraela či Španielska v prózach i poézii Štefana Kuzmu; kroky v uliciach starých miest meniace sa na slová, verše, príbehy, na súzvuk s domovom… Čítanie z próz i zbierok básní Štefana Kuzmu. Podujatie je súčasťou projektu Literárne štvrtky v Savanna Café, ktorý sa koná v rámci marca – mesiaca knihy.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Múzeum v Trenčianskej Turnej

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk