Aktualizované Futbal

Trenčania siahali na víťazstvo. Dostali však tvrdú ranu v úplnom závere, FOTO

V prvom kole nového ročníka Fortuna ligy sa v Ružomberku predstavil Trenčín. Prinášame o zápase viac.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania siahali na víťazstvo. Dostali však tvrdú ranu v úplnom závere, FOTO
8
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotňajšom zápase 1. kola Fortuna ligy 2020/2021 doma s AS Trenčín 2:2. Dvojgólové manko zmazali v závere, v 86. minúte kapitán Ján Maslo premenil jedenástku a v tretej minúte nadstaveného času vyrovnal Adam Brenkus.

Priebeh

V 7. minúte zahrávali hostia skraja ružomberského veľkého vápna priamy kop, Mahdioui poslal vysoký center „do ohňa“, na ktorý si naskočil Ikoba a hlavou nezadržateľne skóroval – 0:1. Už o minútu sa na druhej strane v sľubnej streleckej pozícii ocitol Gerec, Bergsen loptu vyrazil. V 32. minúte po Regáliho prihrávke loptu do trenčianskej siete zasunul Kostadinov, ale gól pre ofsajd neplatil, čo pod Čebraťom vyvolalo búrku nevôle. Vzápätí sa v ružomberskej šestnástke pohral s loptou Ghali, našiel pred bránkou osamoteného Ikobu a bolo 0:2. V 36. minúte si Regáli obhodil Križana, ale tutovka ružomberského útočníka nepriniesla vyrovnanie. V závere úvodného dejstva Macík reflexívne vychytal Ikobua, ktorému zabránil v dosiahnutí čistého hetriku.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Po zmene strán sa Liptáci zahryzli do svojho súpera, no z ich tlaku rezultovali len štandardné situácie, ktoré im nevychádzali podľa predstáv. V 58. minúte Regáli síce rozvlnil sieť, ale „Ruži“ opäť prekazila radosť zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu. V 61. minúte Ďungel zvnútra pokutového územia mieril vysoko nad. O štyri minúty neskôr prišiel rýchly brejk Trenčanov a Macík pri koncovke striedajúceho Kadáka musel vytiahnuť dôležitý zákrok. V 67. minúte prišli hostia o vylúčeného Kapuadiho, ktorý putoval pod sprchy po druhej žltej karte. V 78. minúte Trenčania vymysleli rýchlu kolmú kontru do otvoreného priestoru, ale Kadáka v stopercentnej príležitosti vychytal Macík.

V 85. minúte Bukari vo vlastnej šestnástke fauloval Kružliaka a kapitán Maslo bezpečne premenil nariadenú jedenástku – 1:2. Napokon sa v nadstavení po prihrávke Mojžiša presadil Brenkus a v rušnom zápase zariadil deľbu bodov – 2:2.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 2:2 (0:2)

Góly: 86. J. Maslo (z 11 m), 90.+3 Brenkus – 7., 33. Ikoba. Rozhodovali: Micheľ – Ádám, Straka, ŽK: Gerec, Kojnok, Kochan, Kostadinov, Mojžiš – Yem, Ikoba, Kapuadi, Križan, ČK: 67. Kapuadi (Trenčín) po druhej ŽK, 1232 divákov
Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Mojžiš – Kojnok (60. Brenkus), Kostadinov (82. Mrva), Múdry (82. Zsigmund), Takáč (46. Kochan), Ďungel – Regáli (77. R. Kružliak), Gerec
Trenčín: Bergsen – Yem, Križan, Kapuadi, Pirinen – Roguljič (74. Čatakovič), Mahdioui, Corryn (65. Kadák) – Azango, Ikoba (74. Šulek), Ghali (55. Bukari)

Hlasy trénerov

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Myslím si, že ružomberský i trenčiansky divák môže byť spokojný, lebo z oboch strán to bol kvalitný futbal. My sme v mojich očiach podali vynikajúci výkon, počas celého zápasu sme Trenčín tlačili. Jeho kvalita sa ale potvrdila, keď sa ujal vedenia 2:0. Nás to ale nezlomilo, stále sme sa snažili so stretnutím niečo spraviť, pokúšali sme šťastie, opäť sme však doplácali na našu slabinu, o ktorej všetci vieme. Napokon sme sa v závere presadili dvomi gólmi a keďže vyrovnanie prišlo v poslednej minúte, sme s bodom spokojný. No myslím si, že za predvedený výkon sme si zaslúžili vyhrať.“

Stijn Vreven, tréner Trenčína: „Samozrejme, že sme sklamaní. Viedli sme 2:0 i 2:1, ale myslím si, že remíza je spravodlivá, súper bol lepší na lopte i v hre. My sme dali síce dva góly, tie prišli po našej individuálnej kvalite. Do zápasu prehovorila hlúpa červená karta. Pred penaltou prišli naše chyby. Pri vyrovnávajúcom góle sme boli iba deviati na ihrisku. Bod berieme, bol to dobrý zápas proti kvalitnému súperovi.“