Trenčín našiel proti Popradu hetrikového hrdinu: Hviezdou večera Denis Hudec

V poslednom zápase pred Vianocami predĺžili trenčianski hokejisti svoju sériu, počas ktorej striedajú víťazstvá s prehrami.

Ilustračný obrázok k článku Trenčín našiel proti Popradu hetrikového hrdinu: Hviezdou večera Denis Hudec
17
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V stredajšom zápase 28. kola Tipos extraligy zvíťazili hokejisti Dukly Trenčín nad HK Poprad 5:2 aj zásluhou hetriku krídelníka druhého útoku Denisa Hudeca. Dukla dokázala zdolať Podtatrancov aj v treťom vzájomnom súboji v tejto sezóne.

Prvá tretina

Domáci sa ujali vedenia už v 3. minúte. Tyborovu tvrdú ranu príklepom z pravého kruhu Čiliak neudržal a pred bránkou sa dobre zorientoval Mahbod, ktorý vo svojom druhom striedaní v drese Dukly skóroval. Hostia onedlho pohrozili Bondrom, no ten pred Valentom na viackrát neuspel.

Dukla ustála nápor súpera a opäť udrela, Valach prihral pred bránku úplne voľnému D. Hudecovi a ten prekonal Čiliaka. Úvodná tretina priniesla aj ďalšie šance hráčov domáceho tímu, no boli to napokon hostia, ktorí mohli 11 sekúnd pred sirénou znížiť. Vandas dostal dobrú prihrávku pred bránku, ale príliš vysoko zdvihol puk.

Druhá tretina

V 23. minúte prešlo Lemckeho nahodenie cez brániacich hráčov Popradu a puk zastavila až žrď Čiliakovej bránky. Domáci v druhej tretine nepoľavili a ich dynamická, útočná hra slávila úspech aj do tretice. D. Hudec v závere oslabenia vystihol rozohrávku na modrej a samostatný únik zakončil strelou na vyrážačku Čiliaka.

Náskok mohli zvýšiť Krajčovič so Sojčíkom, ich šance však zostali nevyužité. Snaha Popradu o vrátenie sa do zápasu bola iba platonická. Najbližšie ku gólu bol v 39. minúte Arniel, ktorého pokus vyrazil Valent ramenom.

Viac správ zo Slovenska

Tretia tretina

Hosťom sa podarilo znížiť v 44. minúte pri hre 4 na 4. Ully získal puk za bránkou a prestrelil Valenta – 3:1. Vzápätí sa v príležitosti ocitol Skokan, Valent bravúrnym zákrokom betónom podržal svoj tím.

V 52. minúte nadišla veľká chvíľa pre D. Hudeca, ktorý korunoval svoj výborný výkon tretím gólom.

Z trojgólového náskoku bol o 18 sekúnd opäť iba dvojgólový zásluhou Svitanu, ktorý si vychutnal Valenta. Popradčania zacítili šancu, v závere vrhli sily do útoku a skúsili šťastie aj počas dlhej power play bez brankára, ale duel sa im už nepodarilo zdramatizovať. Naopak, sekundu pred koncom spečatil triumf domácich Lemcke strelou do prázdnej bránky cez celé klzisko – 5:2.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 3. Mahbod (Tybor, Lemcke), 8. D. Hudec (Valach, Honzek), 27. D. Hudec, 52. D. Hudec (Valach, Honzek), 60. Lemcke – 45. Ully (Bondra), 52. Svitana (Skokan). Rozhodovali: Fridrich, Stano – Vyšný, Junek, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov
Trenčín: Valent – Lemcke, Kudla, Starosta, Nemčík, Chovan, Crinon, Martiška – Berisha, Mahbod, Tybor – D. Hudec, Valach, Honzek – Krajčovič, Sojčík, Rehuš – Beták, Švec, Stránsky – Vaňo
Poprad: Čiliak (41. Tomek) – Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, M. Hudec – Livingston, Skokan, Svitana – Vandas, Arniel, Ully – Petráš, Mlynarovič, Bondra – Demo, Paločko, Kundrík