Trenčín prerušil sériu neúspechov a triumfoval v súboji tradičných rivalov

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy nad HC Košice 5:2. Naplno tak zabodovali po dvoch predchádzajúcich prehrách.

Ilustračný obrázok k článku Trenčín prerušil sériu neúspechov a triumfoval v súboji tradičných rivalov
17
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčanom sa v sezóne zatiaľ veľmi nedarí, no v prvej tretine súboja s tradičným rivalom im šťastie prialo. Do vedenia sa dostali v 10. minúte, keď si Mikyskov nahodený puk pred bránu zrazil do vlastnej siete brankár Košarišťan. Košičania sa však nezlomili a keď v úvode druhej tretiny Bartánus skóroval v presilovke, viedli už 2:1.

Hráči Dukly sa však postarali o ďalší obrat v stretnutí. Tesne pred druhou sirénou ubránili presilovku, vyrazili do útoku a Bezák vyrovnal po prihrávke Mikysku. Trenčanom patril aj úvod záverečnej dvadsaťminútovky. V 42. minúte ich opäť poslal do vedenia Nemčík, ktorému poslal ideálnu prihrávku pred bránu Paukovček. Pohodlnejší dvojgólový náskok zariadil v 49. min Honzek a poistku do prázdnej brány pridal Valach.

HK Dukla Trenčín – HC Košice 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 10. Mikyska, 39. Bezúch (Mikyska), 42. Nemčík (Paukovček, Tybor), 49. Honzek (Valach, Paukovček), 60. Valach (Rehuš, Švšec) – 14. Bartánus (McPherson, Šedivý), 23. Bartánus (Slovák). Rozhodovali: Výleta, M. Novák – M. Orolín, Gegáň, vylúčení: 3:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1 320 divákov

Dukla Trenčín: Valent – Lemcke, Kudla, E. Švec, Starosta, Crinon, Nemčík, Urban – Tybor, Mikyska, Bezúch – Valach, Paukovček, Honzek – Minárik, J. Švec, Sojčík – Krajč, Rehuš, Beták – Krajčovič
HC Košice: Košarišťan – Šedivý, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Jacko – McPherson, Slovák, Bartánus – Paršin, Chovan, Pereskokov – Rogoň, Klhůfek, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý