Monika Földešiová Hokej

Trenčín so sklonenou hlavou

Hokejová extraliga pokračovala v piatok 46. kolom.

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 5:1 (3:1, 2:0, 0:0) Góly: 7. Barinka, 11. L. Jurík, 13. Zuzin, 24. Juraško, 33. Otčenáš – 9. P. Kopecký. Rozhodovali: Lauff – Korba, Rovenský, vylúčení: 12:11, navyše: Leskovjanský 10 min. za hrubosť, Ďaloga 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou – M. Chovan 10 min. za hrubosť, P. Kopecký 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedanie: od 33. Imrich a Naurov, 41. Hiadlovský za Kováča (všetci Trenčín)

Po dlhšom čase boli domáci diváci s hrou spokojní. Už v tridsiatej sekunde nastrelil Baláž žŕdku Kováčovej bránky. Na druhej strane otestoval Škrečka Kopecký. V 7. minúte využili domáci nepozornosť hostí a Barinka poslal puk do odkrytého priestoru bránky. O dve minúty Kopecký vyrovnal, keď sa ľahko dostal cez domácu obranu. V 11. minúte Baláž s prehľadom prihral L. Juríkovi a ten presnou strelou poslal puk za chrbát Kováča. V 13. minúte nahral Barinka spoza bránky Zuzinovi a ten zvýšil na 3:1. V 24. minúte v presilovke po prihrávke Barinku zvýšil Juraško na 4:1. Neskôr po pravej strane potiahol puk Trochta, cez bránku prihral Otčenášovi a ten vymietol trenčiansku bránku. Hostia nastúpili v poslednej tretine s brankárom Hiadlovským. Gól na hokejke mal ešte v 50. minúte Hraško, ale brankár hostí jeho strelu kryl a domáci si vysoké víťazstvo udržali.

Hlasy trénerov: Milan Hovorka, asistent trénera Zvolena: „To čo sme si povedali pred zápasom chlapci splnili. Využili sme všetko čo sme chceli. Dokázali sme, že sa dá hrať aj doma dobrý zápas.“

Dušan Gregor, tréner Trenčína: „Do Zvolena sme prišli s iným zámerom, aký sme ukázali. Zle sme korčuľovali a zápas sme prehrali v osobných súbojoch.“