Lenka Merava Hokej

Trenčín vyprášil Skalicu 5:1

Dukla Trenčín sa na domácej pôde stretla s HK 36 Skalica. Okrem 1850 fanúšikov sa prišiel pozrieť aj reprezentačný tréner Glen Hanlon v sprievode Róberta Švehlu.

V úvode stretnutia sa domáci len rozohrávali, hlavná akcia prišla až sekundu pred 12 minútou, kedy sa podarilo Petrovi Olveckému (Ján Pardavý, Roman Tvrdoň) dať gól a vyhrávali nad Skalicou 1:0. Tento gól pomohol Trenčanom sa rozhýbať a aj napriek nepresným prihrávkam, slabšiemu korčuľovaniu, slabšej orientácii na ihrisku sa nám podarilo útočiť na bránu a už v štvrtej minúte druhej tretiny nájazdom na bránu premenil skóre na 2:0 Slavomír Tomko a dal svoj prvý gól. Okrem neho v posledných dvoch minútach sa Davidovi Turoňovi (Roman Tvrdoň,Ján Pardavý) podarili dostať puk za chrbát brankára Vlastimila Lakosila a zvýšil na 3:0. Štvrým gólom z otočky pred bránou prispel v poslednej chvíli druhej tretiny Roman Tvrdoň (Peter Olvecký, Ján Pardavý). Domácim to, ale nestačilo a o piaty gól stretnutia sa v tretej tretine postaral Branislav Jánoš (Tibor Melichárek, Radoslav Tybor). Skaličania si uvedomili svoju prehru, ale bez čestného gólu nechceli odísť. To sa nakoniec podarilo dve minúty pred koncom stretnutia Michalovi Šátekovi (René Jarolín)a zmenil skóre na 5:1.