Hokej Šport Video

Tréner Oremus o výhre Trenčína nad Budapešťou: Splnili sme cieľ! VIDEO, FOTO

Podľa trénera Oremusa sa víťazstvo proti maďarskému súperovi rodilo ťažko. Hokejisti si podľa neho napokon cez víkend pripísali na konto šesť cenných bodov.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Oremus o výhre Trenčína nad Budapešťou: Splnili sme cieľ! VIDEO, FOTO
8

Dukla začala zápas aktívne, ale do prvej vážnejšej šance sa dostali hostia. V 6. minúte sa sám pred Valentom ocitol Dansereaua, nenamieril však presne. O chvíľu neskôr fauloval. „Vojaci“ síce presilovú hru nevyužili, ale po naskočení hráča Budapešti sa Trenčania dostali do vedenia. Bartovič našiel voľného Vargu na kruhu a ten trafil horný roh bránky. Postupom času začali byť hostia čoraz nebezpečnejší. V 14. minúte sa pred bránku predral Nagy a po ňom neuspel spomedzi kruhov ani Odnoga.

V úvode druhej tretiny mohli domáci pridať druhý gól. V oslabení išiel Sádecký sám na Rajnu, ale puk mu pri zakončení skĺzol z čepele hokejky. Hokej zo strany na stranu pokračoval aj naďalej a napriek presilovkám na oboch stranách ďalší gól neprichádzal. V 36. minúte dostal Klempa puk spoza brány na Dansereaua, brankár Valent však proti jeho zakončeniu vytiahol skvelý zákrok lapačkou. O dve minúty neskôr sa Bartovič so Sádeckým rútili do prečíslenia. Zakončenie z druhej vlny nakorčuľovaného Hecla pokryl Rajna.

Prvé minúty tretej tretiny patrili hosťom. V 42. minúte Langkow nedostal puk za Valenta. Domáci brankár inkasoval o tri minúty neskôr. Terbócsa opečiatkoval puk o brankárov betón a odkrytú časť bránky už nemal problém trafiť Nagy. Odpoveď vicemajstra mohla prísť okamžite, kombinácia Dlouhého s Vargom však skončila na žrdi. Prečíslenie na opačnej strane klziska nepremenil na gól Orbán. Rozhodnutie napokon priniesla až predposledná minúta zápasu. Po prihrávke Radivojeviča trafil puk ideálne z medzikružia Švec a zabezpečil tak Trenčínu všetky body. V závere sa maďarský tím ešte snažil o vyrovnanie počas hry bez brankára, ale gól už nepadol.

HK Dukla Trenčín – MAC Budapešť 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

• Góly: 8. Varga (Bartovič, Sádecký), 59. Švec (Radivojevič, Sojčík) – 45. K. Nagy (Terbócs, Fejes). Rozhodovali: Müllner, Štefík – Rojík, Kollár,, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 2586 divákov.
  • Trenčín: Valent – Rýgl, Krejčí, Bohunický, Holenda, Kovář, Frühauf, Luža – Radivojevič, Sojčík, O.Mikula – Bartovič, Sádecký, M.Hecl – T.Varga, R.Dlouhý, J.Pardavý ml. – D.Hudec, J.Švec, Špankovič
  • Budapešť: Rajna– Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Szabad – Orbán, Langkow, Bodó – T.Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Krisztián Nagy, Terbócs – Kreisz, B.Majoross, Szigeti

Hlasy trénerov

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi. Víťazstvo sa rodilo ťažko a vážime si ho. Mužstvo sa po vyrovnaní súpera nevzdalo a vyhralo zaslúžene. Chlapci zápas oddreli. Splnili sme cieľ, za víkend sme získali šesť bodov, s čím sme spokojní.“

Gergely Majorss, tréner Budapešti: „Je to smutné. Bojovali sme, mali sme šance na lepší výsledok. Mať bod alebo dva z tohto zápasu by bolo skvelé. Chýbali nám dve minúty, aby sme stretnutie dostali do predĺženia. Potrebovali sme získať body, aby nám ostatní neutiekli, ale to sa nám nepodarilo.“