Rôzne

V Trenčíne pribudne nový park: Mesto hovorí o výnimočnom projekte, FOTO

Už sa to začalo. Trenčianska radnica získala 275 000 eur na orezávanie a výsadbu stromov v meste.

Ilustračný obrázok k článku V Trenčíne pribudne nový park: Mesto hovorí o výnimočnom projekte, FOTO
Zdroj: Mesto Trenčín

V Trenčíne sa začalo s arboristickým orezávaním drevín verejnej zelene. Radnica získala financie z eurofondov. Vďaka nim pribudne v meste aj nový poloprírodný park na Východnej ulici.

Nový park

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, o zeleň medzi Východnou ulicou a Lavičkovým potokom sa postará domáca spoločnosť landart. Pôjde o orez vzrastlých stromov, výsadbu starých druhov ovocných stromov, vytvorenie chodníka z mlatu, výsev parkového trávnika.

V novom poloprírodnom parku vznikne množstvo úkrytov pre drobné zvieratá a vtáctvo. Zregeneruje sa celé verejné priestranstvo s rozlohou takmer 22 000 štvorcových metrov s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene.

Správy z Trenčína a okolia

Výnimočný projekt

„Ide o výnimočný projekt. Zahŕňa vytvorenie chodníka z prírodných materiálov, osadenie lavičiek i revitalizáciu zelene. Vytvoria sa trávnaté plochy s rozlohou 17 271 štvorcových metrov. Stromy budú ošetrené arboristickým rezom. Vysadených bude ďalších 25 stromov a 25 kríkov menej používaných ovocných druhov a na vytvorenie vetrolamu pribudne ešte ďalších 1 000 stromov,“ informovala hovorkyňa.

Ako dodala, odborný posudok s ošetrením stromov urobí bratislavská spoločnosť PROarbor na 150 stromoch. Pôjde o veľké stromy v blízkosti škôl a škôlok, na cintorínoch, pri chodníkoch a detských ihriskách.

Celková hodnota prác je približne 275 000 eur. Projekt je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Integrovaný regionálny operačný program.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Pozrite, ako tento priestor vyčistili a presvetlili.

FOTO: V Trenčíne orezávajú stromy a vznikne poloprírodný park na Východnej ulici
3
Galéria
Zdroj: Mesto Trenčín

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM