Rôzne Video

Veľký záujem o testovanie: Podľa viceprimátora Žáka je situácia v Trenčíne dobrá

Celoplošné testovanie je v plnom prúde. V Trenčíne otestujú vo väčšine odberných miest asi 45 ľudí za hodinu.

Zdroj: TASR/Gabriela Stoklasová

Napriek krátkemu času na prípravu celoplošného testovania je v Trenčíne situácia prekvapivo dobrá. Po prehliadke asi troch štvrtín z 50 odberných miest to povedal trenčiansky viceprimátor Patrik Žák.

„Zatiaľ sme prešli asi 35 odberných miest. Predpoklad priepustnosti systému bol okolo 35 osôb za hodinu. Vyzerá to tak, že v drvivej väčšine odberných miest je to 45 osôb za hodinu, niekde sa približujú k 60 osobám. Je to veľmi dobrý výkon veliteľov, vojakov a odberných tímov,“ skonštatoval viceprimátor.

Čakacie doby sa pohybujú na úrovni pol hodiny, na niektorých exponovanejších miestach aj hodinu či hodinu a pol. Na miestach s dlhšou čakacou dobou riešia skrátenie času doplnením administratívnych pracovníkov.

Na mobilnom odbernom mieste na trenčianskom letisku prichádzajú podľa polície najmä zdravotne znevýhodnení, tehotné ženy. Problém tam majú s absenciou toaliet, samospráva zabezpečuje dovoz prenosných WC. „Záujem o testovanie je veľký, ľudia sú však pokojní, vyčkajú,“ uzavrel Žák s tým, že ráno sa podarilo otvoriť všetky odberné miesta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to vyzerá na trenčianskom trhovisku.

OBRAZOM: Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 v Trenčíne
10
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM