Rôzne

Vianočné trhy v Trenčíne ZRUŠILI! Mesto však bude dýchať sviatočnou atmosférou

Vývoj pandemickej situácie spôsobil, že v Trenčíne tento rok vianočné trhy nebudú. Najkrajšie sviatky budú v meste len v tejto podobe.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné trhy v Trenčíne ZRUŠILI! Mesto však bude dýchať sviatočnou atmosférou
50
Galéria
Zdroj: Marek Vatral / Dnes.24.sk

Vianočné trhy a s nimi spojené kultúrne podujatia sa v Trenčíne tento rok neuskutočnia. Dôvodom je zhoršujúci sa vývoj pandemickej situácie a opatrenia, ktoré schválil ústredný krízový štáb a vláda SR.

Ako informovala trenčianska radnica na svojej webovej stránke, je skôr nepravdepodobné, že do pôvodne plánovaného začiatku vianočných trhov dôjde k výrazne priaznivejšej epidemiologickej situácii a k uvoľneniu opatrení natoľko, aby sa bezpečne, bez zdravotného rizika, pre návštevníkov i trhovníkov mohli uskutočniť.

„Hoci sa v tomto roku musíme vzdať vianočných vôní, chutí i koncertov, Trenčín bude dýchať vianočnou atmosférou. Aspoň v takej miere, ako to aktuálna situácia dovoľuje. Na Mierovom námestí bude svietiť vianočný strom a výzdobu centra mesta doplnia nové prvky. Veríme, že o rok sa situácia zlepší, všetci sa spolu opäť stretneme a všetko sa vráti do normálu,“ informuje mesto.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM