Zlý začiatok, dobrý koniec: Trenčanom sa podarilo odomknúť Zámky

Hokejisti Trenčína zvíťazili v 5. kole Tipsport Ligy na ľade Nových Zámkov 4:2. Pozrite hodnotenie trénerov.

Ilustračný obrázok k článku Zlý začiatok, dobrý koniec: Trenčanom sa podarilo odomknúť Zámky

Novozámčania vstúpili do zápasu s Duklou najlepším možným spôsobom. Z pravého kruhu sa presadil strelou do horného rohu Valentovej brány Hain. Domáci mohli pridať aj druhý gól, no Pospíšil nezužitkoval výborný forčeking Hrušku a ani sám Hruška na dvakrát neuspel. V dobrej streleckej pozícii nepochodil Rogoň ani duo Pospíšil – Stupka. K slovu sa tak dostali Trenčania a v 11. minúte vyrovnal švihom z pravého kruhu Alderson. Kým úvodných deväť minút sa nieslo v jasnej réžii domácich, v druhej polovici tretiny boli diváci svedkami vyrovnanej hry.

Ako prví mohli v druhom dejstve udrieť domáci, no po Mikulovej prihrávke poslal Rogoň bekhendom puk mimo trenčianskej brány. Novozámocký útočník sa nakoniec dočkal, v 25. minúte sa ocitol pred Valentom a dorážkou vlastnej strely ho prekonal. Trenčanom sa podarilo aj po druhýkrát vyrovnať.

Dlugošovi zobral puk Švec, prihrávkou našiel Sojčíka a ten poslal puk spomedzi kruhov za Kristínov chrbát. Ešte v druhej tretine sa Trenčania dostali do vedenia, z ľavého kruhu mieril presne Starosta.

Hneď v úvode tretej tretiny mohli ísť Trenčania do dvojgólového vedenia, ale jeden z domácich hráčov odpratal v poslednej chvíli puk z bránkovej čiary. Zoči-voči Kristínovi neuspel ani Radjenovic. Hra sa prelievala zo strany na stranu ale v polovici tretej tretiny nakoniec prišlo k zmene skóre. Opäť v prospech hostí – vďaka Sádeckého dorážke už viedli 4:2. Znížiť mohol Bečka ale jeho šikovná strela sa obtrela o Valentovo rameno. Následne sa hralo dlhé minúty bez prerušenia, čo vyhovovalo hráčom Trenčína. Tí nakoniec svoje vedenie udržali a z Nových Zámkov si odniesli všetky tri body.

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 1. Hain (Hruška, Stupka), 25. Rogoň (Fábry) – 11. Alderson (Mikyska), 34. Sojčík (Švec), 38. Starosta (Mikyska), 50. Sádecký (Rajnoha, Radjenovic). Rozhodovali: Adamec, Štefik – Jedlička, Rojík, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 958 divákov.
Nové Zámky: Kristín – Drtina, Hain, Dlugoš, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Ondrušek, Šmach – Pospíšil, Hruška, Stupka – Andrisík, Urban, Jurík – Rogoň, Fábry, Mikula – Múčka, Kováčik, Bečka
Trenčín: Valent – Štach, T.Bokroš, Starosta, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha, Luhový – Lapšanský, Mikyska, Alderson – Sádecký, Radjenovič, Bartovič – Sojčík, Coughler, Chromiak – Michal Hlinka, Švec, Ďurina

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, dali sme veľmi rýchly gól. Následne sme mali asi tri čisté šance. V takomto zápase sa to musí premieňať. Prvá tretina bol z našej strany dobrá, v druhej tretine sme viedli 2:1 a v našej presilovke sme po hrubej chybe inkasovali. Následne sme dostali gól po hrubej chybe v našej tretine. Odvtedy to nebolo ono. Snahu chalanom nemožno uprieť, ale bolo to strašne málo na to, aby sme dnes mohli uspieť. Paradoxne, namiesto toho, aby sme v presilovke dali ďalší gól, inkasovali sme a to rozhodlo. Trenčín v závere zápas už kontroloval.“

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Videli sme bojovný zápas z oboch strán. Možno v niektorých fázach chýbalo trochu kvality v spracovaní a zakončení. Mali sme veľmi zlý začiatok, neboli sme koncentrovaní, už v prvom striedaní sme dostali gól. Chvíľku nám trvalo, kým sme sa z toho otrepali a druhá časť úvodnej tretiny bola z našej strany lepšia. Vďaka našej oslabovkovej formácii sme si dali šancu v zápase zvíťaziť. Celý tím musím pochváliť za výkon v tretej tretine. To, čo nám v prvých dvoch tretinách, sme dosiahli. Sme vďační za tieto body."