Američan sa po diaľnici rútil rýchlosťou 221 km/h: Policajtom ukázal hanlivé gesto a...

Keď vodiča podľa policajnej správy zachytil radar diaľničných policajtov, cudzinec začal rýchlosť vozidla ešte zrýchľovať. Čítajte viac, čo nasledovalo.

Marek Vatraľ

Trenčianski diaľniční policajti namerali vodiča Audi A6, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 91 km/hodinu a jazdil rýchlosťou 221 km/hodinu. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

„56-ročného vodiča Audi A6, Američana s prechodným pobytom na Slovensku, policajti radarom Polcam namerali na diaľnici v katastrálnom území Trenčín v smere jazdy na Žilinu, konkrétne v smere jazdy od Bratislavy na Žilinu. Policajti dokumentovali práve priestupok iného vozidla, keď do jazdnej dráhy vošiel vodič Audi A 6 a začal zrýchľovať. Policajtom ukázal hanlivé gesto a pokračoval v jazde a začal ešte viac zvyšovať rýchlosť svojho vozidla. Policajti ho na výjazde z diaľnice v Dubnici nad Váhom predpísaným spôsobom zastavili,“ vysvetlila Antalová.

Policajti podľa Antalovej zistili, že sa jedná o občana USA, ktorý je prihlásený na pobyt na Slovensku. Pri kontrole bol vodič podľa hovorkyne vyzvaný k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne k tomu, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu.

„U vodiča Audi bola dychová skúška negatívna. Vodič bol k hliadke slušný, ospravedlňoval sa za hanlivé gesto, lebo netušil že v civilnom vozidle sú policajti. Diaľniční policajti uložili vodičovi za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste a to 800 eur. Tú vodič zaplatil priamo na mieste cez platobný terminál.“ doplnila Elena Antalová.

Diaľniční policajti budú podľa Antalovej v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej. Rýchlosť jazdy je podľa nej jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú podľa Antalovej nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Celý incident sa podľa Antalovej odohral 19. februára 2019 o 7:45 hod.

Zdroj: Facebook

Pozrite si aj satirickú reportáž o nulovej tolerancii alkoholu vodičom na Slovensku a nenulovej akceptácii alkoholu v až 22 krajinách v EÚ…

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk