Ani na šiesty raz to nevyšlo: Dukla Trenčín opäť prehrala so Slovanom, FOTO

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v utorkovom zápase 45. kola Tipos extraligy Duklu Trenčín 2:1.

Ilustračný obrázok k článku Ani na šiesty raz to nevyšlo: Dukla Trenčín opäť prehrala so Slovanom, FOTO
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Oba tímy sa v tejto sezóny stretli v lige po šiesty raz, Slovan zvíťazil vo všetkých dueloch. Bratislavčania si zároveň upevnili prvé miesto v priebežnej tabuľke, pred druhým Zvolenom majú šesťbodový náskok.

Prvá tretina

Po svižnom úvode si obaja brankári pripísali prvé zákroky, hru potom poznamenali nepresnosti na oboch stranách. Prvú veľkú šancu mal Rapuzzi v 8. minúte, ale Bowns jeho strelu z bezprostrednej blízkosti vykryl. Trenčín odpovedal po akciách Rehuša a Šveca, Chovan však rovnako nenamieril presne.

Podarilo sa to až Jääskeläinenovi v 12. minúte. Slovan si pred gólovou situáciu vypracoval tlak v pásme, útočník domácich využil skrumáž pred brankárom Bownsom. Na konci úvodnej tretiny mohol zvýšiť vedenie domácich obranca Valach, ale v presilovke trafil iba hornú žŕdku.

Druhá tretina

V úvode druhého dejstva hral Trenčín presilovku, nedokázal si však vypracovať gólovú šancu. Pri rovnovážnom počte na ľade naopak inkasoval, keď Rapuzzi so šťastím prekonal brankára Dukly. O 37 sekúnd neskôr však hostia znížili zásluhou Minárika, ktorého nechala obrana Slovana úplne voľného.

Domáci mali ďalšie šance v presilovej hre, najväčšiu nevyužil Zigo. Ešte väčšiu mal onedlho Takáč, ale Bowns vytiahol fantastický zákrok. Slovan výrazne prestrieľal svojho súpera v druhej tretine, chýbalo mu viac šťastia v koncovke.

Tretia tretina

V tretej tretine Slovan nedovolil hosťom nadýchnuť sa k obratu, mal hru pod kontrolou a Trenčania sa museli mať na pozore. V polovici záverečnej dvadsaťminútovky však Dukla zatlačila domácich a blízko ku gólu bol Švec. Jääskeläinen potom namieril len do Bownsa a Berishova strela skončila na brankárovi Petersovi.

V závere zápasu hrala Dukla bez brankára, ale stav sa už nezmenil.

Správy z Trenčína a okolia

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 12. Jääskeläinen (Takáč, Gachulinec), 24. Rapuzzi (Yogan, Valach) – 25. Minárik (Martiška, Berisha). Rozhodovali: J. Koncl ml., Hronský – D. Konc ml., Frimmel , vylúčení: 3:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 2920 divákov.

Slovan: Peters – MacKenzie, Golian, J. Valach, Maier, Gachulinec, Sersen – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Fominych, Kytnár, Zigo – Sukeľ, Preisinger, Belluš – Šotek
Trenčín: Bowns – Lemcke, Kudla, Chovan, Martiška, Chromiak, Starosta, Urban – Berisha, Mahbod, Minárik – Tybor, Sojčík, Duda – Gaťár, M. Valach, Honzek – Krajčovič, Rehuš, J. Švec