Futbal

AS Trenčín po opakovanom kole testov: Bude sa hrať proti Slovanu?

Futbalisti AS Trenčín kvôli pozitívnemu testu na koronavírus nemohli odohrať duel proti Seredi. Ako tu bude proti slovanistom?

Ilustračný obrázok k článku AS Trenčín po opakovanom kole testov: Bude sa hrať proti Slovanu?
8
Galéria
Zdroj: TASR

V nedeľu prebehlo v slovenskom futbalovom klube AS Trenčín opakované kolo testovania na koronavírus, pričom všetky z takmer päťdesiatich odobratých vzoriek mali negatívny výsledok. Klub o tom informoval v pondelok na oficiálnom webe.

Najbližšie Slovan

Minulotýždňové celoplošné testy na prítomnosť koronavírusu odhalili jeden pozitívny prípad v kabíne prvého mužstva futbalistov AS Trenčín. Celé mužstvo, realizačný tím a zamestnanci klubu pracujúci v úzkom kontakte s členmi prvého mužstva sa teda v nedeľu podrobili ďalšiemu kolu testovania s negatívnym výsledkom.

Ďalší program prvého mužstva bude pokračovať sobotňajším zápasom proti ŠK Slovan Bratislava, ktorý odohrá AS na štadióne v Žiline.

Sledujú situáciu

„Klub pozorne sleduje a vyhodnocuje dynamicky sa meniace okolnosti a vo štvrtok prinesieme informáciu o prípadnom spustení predpredaja vstupeniek na víkendový zápas. Klub AS Trenčín je naďalej v úzkom kontakte s vedením súťaže a príslušnými regionálnymi úradmi Úradu verejného zdravotníctva a dodržiava všetky nariadenia a odporúčania,“ informoval AS.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Neodohraný zápas 4. kola Fortuna ligy proti ŠKF Sereď zatiaľ nemá určený náhradný termín. V prvom kole testovania zaznamenali jeden pozitívny prípad aj v kádri ŠKF. Podľa informácie riadiaceho orgánu súťaže Únie ligových klubov bol aj pri opakovaných testoch v tíme Serede jeden pozitívny prípad.

Ďalší postup

„V prípade pozitívne testovaného platí rovnaký postup ako v prípadoch, ktoré sme zaznamenali minulý týždeň. To znamená, že daná osoba ide do domácej izolácie a do riadneho cyklu sa môže vrátiť najskôr po 10 dňoch. Zvyšok tímu však môže ísť do tréningového procesu s epidemiologickými opatreniami vzhľadom k tomu, že hráči ani realizačný tím neboli spolu od posledného testovania v kontakte. Sereď sa tak môže pripravovať na víkendový zápas v Trnave, ktorý by nemal byť ohrozený,“ povedal pre webovú stránku fortunaliga.sk výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Rovnako do tréningového procesu s prísne stanovenými podmienkami môže ísť aj AS Trenčín a pri „pondelkovej“ skupine ŠK Slovan Bratislava ešte stále beží diskusia s miestne príslušným úradom verejného zdravotníctva. „Všetky víkendové zápasy by sa mali odohrať tak, ako sú naplánované. Konkrétne kroky neustále intenzívne diskutujeme s miestne príslušnými úradmi verejného zdravotníctva. Spoločne s Úradom verejného zdravotníctva finalizujeme aj diskusiu o komplexnom manuáli, ktorý pokryje 10-dňové karanténne opatrenie v prípade pozitívneho nálezu pre celý tím, ale aj špeciálny tréningový, či zápasový režim, s prísnymi podmienkami, ako je individuálna doprava na tréning, žiadne využitie spoločných priestorov, kabín, či spŕch v rámci tréningového procesu a vytvorenie tzv. bubliny pri príprave profesionálnych futbalistov. V prípade akýchkoľvek zmien v zápasovom programe budeme verejnosť včas informovať,“ dodal Mertinyák.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM