Slovenskí šampióni z českých ciest: Sagan obhájil, juniorské zlato do Trenčína

Mladá Boleslav bola dejiskom spoločného československého šampionátu v cestnej cyklistike. Zlatá radosť i v Trenčíne.

Ilustračný obrázok k článku Slovenskí šampióni z českých ciest: Sagan obhájil, juniorské zlato do Trenčína
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Majsterkou Slovenska v pretekoch s hromadným štartom na 86 km cestných cyklistiek sa stala Tereza Medveďová. Druhé miesto obsadila Janka Keseg Števková, tretia finišovala v sobotu na spoločnom československom šampionáte v Mladej Boleslavi Radka Paulechová.

Ťažký okruh

V slovenskej časti získala titul medzi juniorkami Tereza Kurnická z TJ Slávia ŠG Trenčín, za ňou skončili Vladimíra Zelinová a Miriama Čišecká.

„Bol to veľmi ťažký okruh. Vyžadoval si silnú vôľu. Kopec bol taký dlhý a ťažký, že som mala čo robiť, aby som ho prechádzala v skupine. Asi v piatom kole som už nemala sily na udržanie a vystúpila som si. Do cieľa som už jazdila len tak, aby som neodpadla. Mala som silné kŕče. Boli to veľmi ťažké preteky. Som rada za titul," uviedla Tereza Kurnická.

Tešil sa Sagan

Celkovou víťazkou a majsterkou ČR sa stala Jarmila Machačová, ktorá sa presadila po samostatnom úniku a finišovala dve minúty pred prenasledovateľka­mi. Medzi juniorkami získala titul Tereza Obořilová. Dokopy štartovalo 49 pretekárok vrátane junioriek.

Majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom cestných cyklistov sa stal Juraj Sagan. Tridsaťjedenročný jazdec Bora-Hansgrohe získal už svoj štvrtý titul (2016, 2017, 2019, 2020). Druhý skončil jeho oddielový kolega Erik Baška, tretí bol Lukáš Kubiš z Dukly Banská Bystrica. Celkovým víťazom a majstrom ČR sa na spoločnom šampionáte v Mladej Boleslavi stal Adam Ťoupalík (Elkov), ktorý zvládol 192 km dlhú trať za 4:41:22 hodiny.

Výsledky

MSR – ženy: 1. Tereza Medveďová (WCC Team) 2:25:59 h, 2. Janka Keseg Števková (Outsiterz) +2 s, 3. Radka Paulechová (CyS – Akadémia Petra Sagana) +1:34
MSR – juniorky: 1. Tereza Kurnická (TJ Slávia ŠG Trenčín) 2:30:52 h, 2. Vladimíra Zelinová (MŠK Žiar nad Hronom – CK) +5:41 min, 3. Miriama Čišecká (CyS – Akadémia Petra Sagana) +5:43

MSR – muži: 1. Juraj Sagan 4:42:36 h, 2. Erik Baška (obaja Bora-Hansgrohe) +2:14 min, 3. Lukáš Kubiš +2:34, 4. Marek Čanecký +2:50, 5. Martin Haring (všetci Dukla Banská Bystrica) +2:56, 6. Matúš Štoček (Beltrami TSA – Marchiol) +2:57, 7. Patrik Tybor rovnaký čas, 8. Martin Vlčák (obaja Dukla Banská Bystrica) +3:18, 9. Juraj Lajcha (Cycling Academy Trenčín) +7:21, 10. Juraj Bellan (Dukla Banská Bystrica) +12:37

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.