Futbal Šport

AS Trenčín zdolal nováčika súťaže vysoko: Sereď utrpela prvú ligovú prehru

Zverenci Ricarda Moniza sa dobre naladili na štvrtkový úvodný duel proti Feyenoordu Rotterdam

Ilustračný obrázok k článku AS Trenčín zdolal nováčika súťaže vysoko: Sereď utrpela prvú ligovú prehru

V nedeľňajšom zápase 3. kola Fortuna ligy zvíťazili futbalisti AS Trenčín nad nováčikom súťaže ŠKF iClinic Sereď 5:1. Sereď utrpela prvú ligovú prehru, zverenci Ricarda Moniza sa dobre naladili na štvrtkový úvodný duel 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 proti Feyenoordu Rotterdam (19.00 h v Žiline).

Priebeh stretnutia

Trenčania začali „od podlahy“ a súperovi vytvárali neustále hrozby. V 12. minúte po priamom kope Ubbinka predĺžil Sleegers loptu na El Mahdiouiho, ale jeho zakončenie išlo tesne vedľa Penksovej bránky. Brankár Serede prvýkrát kapituloval v 23. minúte. Skovajsa potiahol loptu pred šestnástku a centrom našiel Sleegersa, ktorého obrancovia nedokázali pokryť a tvrdou strelou zblízka rozvlnil sieť – 1:0. Tlak Trenčína pokračoval, Penksa bol v neustálej permanencii a viackrát podržal svoj tím. V 37. minúte však bol prikrátky na presný projektil El Mahdiouiho z 20 metrov – 2:0.

Trenčania, namaškrtení pohárovým víťazstvom 4:1 nad Górnikom Zabrze, neubrali nohu z plynu ani po prestávke. Ubbink sa dostal k lopte, ale spoza šestnástky nenamieril presne, no Umeh v 54. minúte prvým gólom v drese A už áno – 3:0. Sereď sa z ojedinelej príležitosti podarilo znížiť, po hodine hry sa presadil striedajúci Gatarič, ktorý obstrelil Šemrinca – 3:1. Tento moment nováčika povzbudil, Gatarič sa ocitol v ďalšej dobrej šanci pred trenčianskym brankárom, ale nevyšla mu kľučka a sám sa pripravil o možnosť ísť do koncovky. Záver opäť patril favoritovi, jeho víťazstvo prikrášlili ďalšími presnými zásahmi Čatakovič a Sleegers.

Výsledok a zostavy

AS Trenčín – ŠKF iClinic Sereď 5:1 (2:0)

Góly: 23. a 90. Sleegers, 37. El Mahdioui, 54. Umeh, 89. Čatakovič – 64. Gatarič. ŽK: Azango – Mečiar, Hučko. Rozhodovali: Ziemba – Benko, Borsányi, 789 divákov.

Trenčín: Šemrinec – Yem, van Arnhem, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Zubairu (62. Čatakovič), Ubbink – Sleegers, Umeh (85. Mance), Azango (62. Kadák)

Sereď: Penksa – Mečiar (46. Hučko), Michalík, Ba, Sus – Baez (25. Gatarič), Adekuoroye – Richnák, Ulrich (80. Militosjan), Ventúra – Morong

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu