Rôzne

Cementáreň v Hornom Srní zvláda pandémiu ukážkovo: Zamestnanci dostali plnú mzdu

Už štyri týždne bez pozitívneho testu na COVID-19. Nielen tým sa môže pochváliť cementáreň Cemmac v Hornom Srní.

Ilustračný obrázok k článku Cementáreň v Hornom Srní zvláda pandémiu ukážkovo: Zamestnanci dostali plnú mzdu
Zdroj: Cementáreň Cemmac

Pri testovaní zamestnancov a externých spolupracovníkov na ochorenie COVID-19 nezaznamenala cementáreň Cemmac v Hornom Srní už štvrtý týždeň po sebe žiadny pozitívny prípad i napriek tomu, že Trenčiansky okres je už niekoľko týždňov v regionálnom COVID semafore čierny.

Výsledok opatrení

Podľa generálneho riaditeľa Martina Kebíska sa ukazuje, že protiepidemické opatrenia, ktoré spoločnosť zaviedla v súlade s odporúčaniami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne, sú opodstatnené a prinášajú výsledky. Od októbra minulého roku otestovali 158 ľudí PCR testami a 1 441 antigénovými testami. Firma na testovanie vynaložila doteraz takmer 30 000 eur.

„Naším prvoradým cieľom je ochrániť zdravie našich zamestnancov a zabrániť prerušeniu výroby, keďže sme nepretržitou prevádzkou s približne 200 zamestnan­cami,“ uviedol generálny riaditeľ.

Zdôraznil, že pri aktuálne poslednom testovaní v pondelok 22. marca otestovali 140 zamestnancov cementárne a 15 zamestnancov dodávateľských spoločností, všetci mali negatívny výsledok. Spoločnosť podľa neho zaviedla viacero opatrení na pomoc zamestnancom počas zložitej pandemickej situácie, a to aj nad rámec povinných nariadení.

Plná mzda

Vypláca plnú výšku mzdy všetkým zamestnancom, ktorí museli pre kontakt s pozitívnou osobou absolvovať karanténu. Nemusia tak žiadať o príspevok pri ošetrovaní člena rodiny alebo pandemickú práceneschopnosť, firma im vyplatí mzdu v rovnakej výške, ako keby boli v práci.

„Od začiatku druhej vlny pandémie v novembri minulého roka tak firma uhradila plnú mzdu za celkovo 630 vymeškaných pracovných hodín svojich zamestnancov. Dôležité je zdôrazniť, že takáto forma kompenzácie je možná len vďaka vzájomnej dôvere vedenia spoločnosti a zamestnancov,“ spresnil manažér spoločnosti Daniel Prekop.

Vitamíny

Cemmac nad rámec povinných nariadení venoval zamestnancom vitamínové balíčky určené na prevenciu nákazy v celkovej hodnote 3 500 eur a ďalších 35 000 eur stáli ochranné pomôcky, dezinfekcia priestorov a dezinfekčné prostriedky pre zamestnancov.

Celkové náklady na testovanie, hygienu pracovísk a ochranu zdravia zamestnancov tak do dnešného dňa predstavujú takmer 70 000 eur. Spolu s náhradou mzdy za karanténu je to viac ako 100 000 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM