Dukla Trenčín sa dočkala: V 24. zápase si konečne udržala čisté konto

Od začiatku extraligovej sezóny sa čakalo na zápas, kedy si trenčianski vojaci udržia čisté konto. Prišlo to v Nových Zámkoch.

Ilustračný obrázok k článku Dukla Trenčín sa dočkala: V 24. zápase si konečne udržala čisté konto
6
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v stredajšom zápase 26. kola Tipos extraligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 3:0. V tabuľke im patrí 8. pozícia so ziskom 34 bodov. Deviate Nové Zámky, ktoré odohrali o zápas viac, majú na konte 32 bodov.

Do súboja susedov z dolnej polovice tabuľky vstúpil lepšie Trenčín, ktorý sa ujal vedenia vo 4. minúte. Vylúčenie G. C. Clarkea potrestal už po jedenástich sekundách Paukovček, ktorý pretlačil puk za brankára Kiviahoa. Náskok hostí mohol zvýšiť v 12. minúte J. Švec, ale v dobrej príležitosti neuspel.

V polovici stretnutia B. A. Clarke „zostrelil“ pri mantineli v strednom pásme J. Haščáka a od rozhodcu dostal 5+DKZ. Trenčania však presilovku vôbec nehrali dobre, utvorili si v nej len šancu Bezúcha. Zámčania mohli vyrovnať v 44. minúte, no Seppanen ani na dvakrát neprekonal Valenta. Na opačnej strane klziska vzápätí neuspeli Berisha s Lemckem. Trenčín zvýšil vedenie v 53. minúte po tom, ako Bezúch dorazil puk do poloprázdnej bránky po strele Hecla.

Triumf Trenčanov podčiarkol Rehuš strelou od vlastnej modrej čiary vo chvíli, keď domáci v závere skúšali hru bez brankára.

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 4. Paukovček (Bezúch, Bokroš), 53. Bezúch (Hecl, Bokroš), 59. Rehuš. Rozhodovali: Fridrich, Tvrdoň – Frimmel, Gegáň, vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše B. A. Clarke (N. Zámky) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, bez divákov
HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Holenda, B. A. Clarke, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Mikuš – Okoličány, Seppanen, Majdan – G. C. Clarke, Bajtek, Števuliak – Zahradník, Embrich, Rogoň – Ondrušek
Dukla Trenčín: Valent – Ackered, Lemcke, E. Švec, Bokroš, Rajnoha, Rehuš, Miklovič – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kukuča, J. Švec, Sádecký – Krajč, J. Haščák