Hokej Šport

Bystrickí hokejisti v 35. kole Tipsport ligy nebodovali. Na trenčianskom ľade prehrali v sedemgólovej prestrelke.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Barani si v Trenčíne neustrážili dvojgólové vedenie. Bodovať nedokázali
15

Ideálnu šancu otvoriť skóre mali Banskobystričania už v úvodnej minúte. Zámorský útok sa dostal do prečíslenia, na konci ktorého Asselin v ideálnej pozícii zle trafil puk. Svižný útok priniesol iba náznaky šancí. V 8. minúte mohol skóre otvoriť Sojčík. Jeho pokus spomedzi kruhov vystrašil Baroša a skončil na zadnom mantineli. Na opačnej strane sa neujali dva pokusy baranov. Banská Bystrica sa do vedenia dostala v 15. minúte. Odrazený puk sa dostal na hokejku Bartánusa, ktorý už nemal problém trafiť odkrytú bránku Dukly.

Lepší vstup mali do druhej tretiny hostia. Tí dvakrát pohrozili Matouškom a neujal sa ani Zigov nájazd od modrej čiary. V 23. minúte sa natlačil pred bránkovisko Ján Sýkora a pomedzi Valentove chrániče poslal baranov do dvojgólového vedenia. Dukla sa zníženia dočkala v 26. minúte. Puk sa od Holendu dostal k Luhovému. Iba 165-cetimetrový útočník nezaváhal a poslal ho do horných poschodí banskobystrickej bránky. V polovici stretnutia už bolo vyrovnané. Krejčího presilovková strela nemala presnosť. Odrazila sa od zadného mantinelu k Sojčíkovi a ten nikým neatakovaný nemal problém streliť gól na 2:2. Banská Bystrica následne prevzala iniciatívu, čo vyústilo do oddychového času trénera Oremusa. Ani to vojakom nepomohlo a proti fyzickej hre baranov si nevedeli rady. V 40. minúte rozjasal tribúny Rýgl, ktorý strelou od modrej čiary zakončil dokonalý obrat.

V úvode poslednej tretiny mohol vyrovnať Sýkora, ale puk sa odrazil iba od konštrukcie bránky. V 47. minúte sa Trenčania priblížili k víťazstvu výrazným krokom. Dlouhého strela sa odrazila pred Gulu, ktorý tvrdým projektilom nedal Barošovi šancu – 4:2. Hostia boli za aktivitu odmenení gólom. Puk sa po odraze od mantinelu dostal pred Kopera, ktorý ho iba doklepol do odkrytej bránky a dal zápasu nový náboj. Dukla si už v závere víťazstvo postrážila.

Hlasy po zápase

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „Prvá tretina bola vyrovnaná. V kabíne sme chalanom povedali, že výkon nebol zlý. V druhej a tretej tretine bola Bystrica lepším tímom. Dobrý výkon podal Valent. Veľmi dôležitý bol gól na 1:2. Vyrovnali sme, šli sme do vedenia a na chalanoch bolo vidieť, že dreli jeden za druhého.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Necítim, že sme nezaslúžili bod. V prej tretine bolo málo priestoru, málo šancí. Druhú časť sme boli v ofenzíve lepší. Mali sme viacero šancí. Keby bolo 3:0, bol by iný zápas. Prišli momenty, keď sa domáci dostali do zápasu. V defenzíve sme nehrali dostatočne dôrazne. Pre nás to bol trochu nešťastný zápas, ale zajtra je nový deň.“

HK Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

• Góly: 26. Luhový (Holenda, Radivojevič), 30. Sojčík (Krejči, Radivojevič), 40. Rýgl (Radivojevič, Sojčík), 47. Gula (Dlouhý, Mikula) – 15. Bartánus (J. Sýkora), 23. J. Sýkora (Sloboda, Bartánus), 55. Koper (Sloboda)
  • Rozhodovali: Konc st., Babic (Maď.)– Synek, Muzsik (Maď.)
  • Vylúčení: 2:3
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 4824 divákov.
  • Trenčín: Valent – T.Bokroš, Krejčí, Rýgl, Holenda, Gula, Frühauf, Luža – Radivojevič, Sojčík, Hecl – T.Varga, J.Švec, Bartovič – D.Hudec, R.Dlouhý, O.Mikula – Špankovič, J.Pardavý, Jakubec – Luhový
  • Banská Bystrica: Baroš – Marshall, Southorn, K.Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Török, Biro – Asselin, Faille, Selleck – J.Sýkora, Zigo, Bartánus – Matoušek, Češík, Kabáč – Gabor, R.Varga, Koper
V OBRAZOCH: HK Dukla Trenčín - HC'05 iClinic Banská Bystrica