Rôzne

Hrad Beckov lákal i počas pandémie: Zaznamenali rekordný mesiac, FOTO

Beckovský hrad navštívil počas tejto turistickej sezóny pekný počet ľudí. Ponúkajú na ňom rôzne veci.

Ilustračný obrázok k článku Hrad Beckov lákal i počas pandémie: Zaznamenali rekordný mesiac, FOTO
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Tohtoročnú letnú turistickú sezónu na hrade Beckov taktiež ovplyvnila pandémia nového koronavírusu. Napriek tomu na hradnú zrúcaninu v srdci Považia zavítalo doposiaľ približne 63 000 ľudí.

Pekné číslo

„Tento rok sezónu poznačila aktuálna situácia spojená s novým koronavírusom. Hrad bol približne dva a pol mesiaca zatvorený, čo sa, samozrejme, podpísalo aj na návštevnosti, ktorá tento rok síce nebude rekordná, ale aktuálne nás navštívilo približne 63 000 turistov, čo je veľmi pekné číslo,“ skonštatovala programová asistentka hradu Beckov Kristína Jurzová.

Tohtoročný júl, čo sa týka návštevnosti, bol podľa nej rekordný.

Víno a výstava

Na konci septembra patril hrad vínu, podujatie In vino veritas bolo zamerané na prezentáciu vinárstva v tamojšom regióne. Návštevníci si na hradnej zrúcanine môžu pozrieť i viacero výstav a expozícií. „Na dolnom nádvorí v zrekonštruovaných hospodárskych budovách nájdu výstavu archeologických výskumov, ktoré sa tam uskutočnili v minulosti. Výstavu sme pripravili v spolupráci s Trenčianskym múzeom v Trenčíne,“ priblížila ďalej Jurzová.

V hornej časti hradu objavia návštevníci podľa jej slov výstavu obrazov Ladislava Medňanského, ktorý bol na prelome 19. a 20. storočia jeden z najvýznamnejších maliarov v celom Uhorsku a beckovský rodák. „Zároveň tam objavia aj výstavu stredovekého kúpeľníctva, ,lazebníctvaʻ, aj konzervovania potravín," dodala.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Aj takto vyzerá víkend na hrade Beckov.

OBRAZOM: Víkend na hrade Beckov
10
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM