Kultúra

Hudobné leto Trenčianske Teplice štartuje: Vystúpi na ňom množstvo známych tvárí

Tohtoročné hudobné leto odštartuje galakoncert Petra Lipu, Barbory Švidraňovej a Veroniky Strapkovej. Zaujímavý však bude aj zvyšný program.

Ilustračný obrázok k článku Hudobné leto Trenčianske Teplice štartuje: Vystúpi na ňom množstvo známych tvárí
Zdroj: TASR

Jedenásť predstavení ponúkne počas dvoch letných mesiacov najstarší festival komornej hudby v strednej Európe – Hudobné leto Trenčianske Teplice. Vo štvrtok (4. 7.) sa začne už jeho 74. ročník. Festival ponúkne domácich i zahraničných interpretov klasickej hudby, no opäť je obohatený aj o žánre ako džez alebo pop a po úspešných minulých ročníkoch prinesie aj divadelné predstavenie.

„V roku 2017 sme sa rozhodli prestaviť dramaturgiu festivalu tak, aby sme zmenili pohľad na festival a urobili ho atraktívnym aj pre mladšiu cieľovú skupinu. V nadväznosti na našu víziu už tretí rok posúvame program, aby bol nielen kvalitný a umelecky hodnotný, ale aj divácky zaujímavý,“ priblížil hudobný dramaturg festivalu Michal Vidan.

Tohtoročné Hudobné leto otvorí galakoncert slovenských umelcov – Petra Lipu, Barbory Švidraňovej a Veroniky Strapkovej v sprievode džezového orchestra Big Band Žilinského konzervatória. Počas leta sa návštevníci môžu tešiť tiež na komorné koncerty ako operné vystúpenie Ľubice Vargicovej a Gustáva Beláčka v sprievode klaviristu Daniela Buranovského alebo piano show klavírneho virtuóza Jozefa Hollého.

Počas desiatich týždňov sa milovníci hudby môžu tešiť na vystúpenie českého speváka Dana Bártu s českou džezovou autorskou formáciou Robert Balzar Trio alebo koncert orchestra Fats Jazz Band, ktorý hrá pôvodnú autentickú hot-jazzovú a swingovú hudbu prepisovanú z pôvodných starých šelakových nahrávok do nôt formou transkripcie a vznikajú presne také aranžmány, ako ich vo svojej dobe nahrali prvé džezové legendy.

Návštevníkov čaká tiež koncert Pavla Hammela, Márie Čírovej, Cigánskych diablov, hudobno-tanečné vystúpenie SĽUK Krajinka a divadelné predstavenie Tri letušky v Paríži s hercami Richardom Stankem, Jánom Dobríkom, Henrietou Mičkovicovou, Ivanou Kubačkovou a Máriou Breinerovou. Záver 6. septembra bude v Kursalone už tradične patriť Slovenskej filharmónii, ktorá je súčasťou festivalu takmer pravidelne od roku 1950.

Pozrite si aj fotogalériu pôvodnej atmosféry Hudobného leta v Trenčianskych Tepliciach

V OBRAZOCH: Hudobné leto v Trenčianskych Tepliciach kedysi
28
Galéria
Zdroj: Archív Trenčianskych Teplíc

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479