Kultúra

Improvizácia kvôli opatreniam: Na festivale v Trenčíne vystúpi aj Lukáš Latinák

Festival Sám na javisku bude v Trenčíne v jednodňovej pandemickej verzii. Kto sa na ňom predstaví?

Ilustračný obrázok k článku Improvizácia kvôli opatreniam: Na festivale v Trenčíne vystúpi aj Lukáš Latinák
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Divadelný festival jedného herca Sám na javisku bude v stredu (14. 10.) v trenčianskom klube Lúč a kine Hviezda v jednodňovej pandemickej verzii. Informoval o tom riaditeľ festivalu Kamil Bystrický.

Opatrenia

„Som si plne vedomý vážnosti pandemickej situácie. Počas festivalu budeme dôsledne dbať na dodržiavanie všetkých opatrení na ochranu zdravia obyvateľov vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR,“ uviedol Bystrický s tým, že do stredy je možné organizovať kultúrne podujatia do maximálne 50 osôb vrátane účinkujúcich a organizátorov.

Ako dodal, pôvodný program festivalu bude oklieštený o niekoľko sprievodných hudobných podujatí a štyri divadelné predstavenia. Na festivale tak vystúpia Lukáš Latinák, Pavol Seriš, Christoph Bochdansky, Peter Gärtner, Filip Teller, Peter Konečný, Branislav Jobus a zakladateľ festivalu Vlado Kulíšek.

Jediný svojho druhu

„Zorganizovať festival počas pandémie nebolo vôbec ľahké. Situácia sa s nepriaznivým vývinom pandemickej situácie neustále menila, až nakoniec prišiel zákaz hromadných podujatí od štvrtka (15. 10.), takže sme boli nútení improvizovať. Rozhodnutie uskutočniť festival padlo nielen v rámci uchovania kontinuity festivalu, ale najmä ako vyjadrenie podpory umelcom a takisto aj všetkým ľudom a partnerom, ktorí sa na organizácii festivalu podieľali a podporili ho,“ dodal Bystrický.

Festival Sám na javisku vznikol v roku 1995 v Trenčíne. Je jediným podujatím svojho druhu na Slovensku a poskytuje priestor na prezentáciu žánrovo rozmanitých divadelných produkcií, ktorých dramaturgická koncepcia je postavená výlučne na divadle jedného herca.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie