Rôzne

Ministri Naď a Mikulec vzdali hold Štefánikovi: Je to slovenský hrdina! FOTO

Vďaka osobnostiam, ako je generál Milan Rastislav Štefánik, žijeme tak dlho v mieri. Povedal súčasný minister obrany Jaroslav Naď.

Ilustračný obrázok k článku Ministri Naď a Mikulec vzdali hold Štefánikovi: Je to slovenský hrdina! FOTO
Zdroj: TASR/Vladimír Miček

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) si pripomenul odkaz Milana Rastislava Štefánika na slávnosti v Košariskách pred jeho rodným domom, na ktorej sa zúčastnil aj minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO).

Slovenský hrdina

Pri príležitosti 141. výročia Štefánikovho narodenia Naď uviedol, že patril medzi pár európskych politikov, ktorí dokázali zabezpečiť, že tak dlho žijeme spoločne v mieri a v bezpečí v podstate od konca druhej svetovej vojny.

„To, čo dokázal v relatívne krátkom živote, je neuveriteľné. Stále hľadal pravdu a hlavný cieľ, ktorým bola sloboda pre Čechov a Slovákov. Hlavne vďaka nemu môžeme žiť v slobodnej krajine a používať vlastný jazyk. Som presvedčený, že Štefánik patrí medzi najväčších hrdinov, ktorých Slovensko má," uviedol minister obrany.

Viac správ zo Slovenska

Osvietený Európan

Vyzdvihol významné zásluhy Štefánika na vzniku Československej republiky aj jeho prínos pri budovaní československých légií. Pripomenul, že pôsobil ako politik, astronóm, vojak aj minister vojny. „Okrem toho, že bol hrdým Slovákom, bol aj osvieteným Európanom. Žil vo Francúzsku, kde získal hodnosť generála, v Taliansku a komunikoval s mnohými štátmi, aby nám zabezpečil vlastnú štátnosť,“ doplnil Naď.

Štefánik zahynul 4. mája 1919. Lietadlo prvého a zároveň posledného československého ministra vojny sa zrútilo neďaleko Ivanky pri Dunaji. Pri havárii dvojplošníka Caproni Ca.33 zahynula aj celá posádka lietadla.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to vyzeralo pred rodným domom generála Milana Rastislava Štefánika.

OBRAZOM: Oslavy 141. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika
4
Galéria
Zdroj: TASR/Vladimír Miček

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM