Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Moderná novinka: Prehliadka Trenčianskeho hradu bude ešte atraktívnejšia, VIDEO

Návštevníci si prídu na svoje. Nová aplikácia ponúka unikátny pohľad do Barborinho paláca Trenčianskeho hradu.

Rôzne Video
Rôzne Video

Moderná novinka: Prehliadka Trenčianskeho hradu bude ešte atraktívnejšia, VIDEO

Návštevníci si prídu na svoje. Nová aplikácia ponúka unikátny pohľad do Barborinho paláca Trenčianskeho hradu.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pripravila pre návštevníkov Trenčianskeho hradu novinku. Vďaka mobilnej aplikácii sa v Barborinom paláci prenesú do minulosti. Projekt finančne podporilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Atraktívnejšie a modernejšie

Ako informoval predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici, aplikácia zaujme vyobrazením dobového nábytku, historických postáv, animáciami, minihrami či reliéfmi a freskami na stenách miestnosti.

„Vytvorením aplikácie pre potreby Trenčianskeho hradu chce KOCR Trenčín región doplniť, zatraktívniť a zmodernizovať ponuku služieb pre návštevníkov tejto národnej kultúrnej pamiatky. Predpokladáme, že vďaka aplikácii hrad priláka ešte väčšie množstvo návštevníkov, ktorí vyhľadávajú inovácie a moderné technológie," priblížil Gerlici.

Viac správ zo Slovenska

Spestrená prehliadka

Vďaka aplikácii si návštevníci doplnia komplexné informácie o histórii Barborinho paláca, ako aj o Hedvige Tešínskej, Jánovi Zápoľskom či kamenárskych značkách. Dve minihry potešia malých návštevníkov. Stačí prísť s telefónom bližšie k veľkému jedálenskému stolu či svietniku a hneď sa môžu zapojiť do stolovania či zapaľovania sviec.

„Je to niečo nové, je to aplikácia, ktorá spestrí prehliadku. Už to nebude len prehliadka so sprievodcom,“ priblížil riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne Peter Martinisko.

Správy z Trenčína a okolia

Bezplatná aplikácia

„Hoci je v skutočnosti zariadená len jedným stolom a niekoľkými stoličkami, aplikácia ich prenesie do miestnosti, kde sa nachádzajú historické osobnosti v dobových odevoch, hostina, a budú si môcť napríklad zapáliť sviečky na svietniku. Aplikácia prináša nové informácie zaujímavou formou," doplnil riaditeľ Trenčianskeho mú­zea.

Aplikáciu s názvom Hrady3D zobrazujúcu 3D priestor Barborinho paláca na Trenčianskom hrade je možné si stiahnuť do mobilného zariadenia bezplatne v oboch operačných systémoch. Okrem slovenského jazyka je dostupná aj v angličtine a nemčine. Bezproblémová funkčnosť je garantovaná pri zariadeniach starých menej ako dva roky s funkčným gyroskopom. Pri spustenej aplikácii sa odporúča voľne sa pohybovať po miestnosti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Pozrite si predstavenie aplikácie.

FOTO: Bezplatná aplikácia Hrady 3D pre návštevníkov Trenčianskeho hradu
7
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Viac o Trenčianskom hrade

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín