Marek Vatraľ Rôzne Správy

Na Trenčianskej univerzite chystajú novinku: Stretla sa s pozitívnym ohlasom

Na miestnej univerzite zriadia novinku z ktorej budú mať radosť nielen študenti, ale aj zamestnanci. Čo to presne bude a kedy sa otvorí?

Ilustračný obrázok k článku Na Trenčianskej univerzite chystajú novinku: Stretla sa s pozitívnym ohlasom
Zdroj: TASR

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne zriaďuje detský kútik v priestoroch Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov. Študenti, ale aj zamestnanci fakulty tam budú môcť umiestniť v prípade potreby svoje deti. Informovala o tom Lucia Petríková, marketingová pracovníčka z TnUAD v Trenčíne.

Cieľom realizovaného projektu je podľa Petríkovej rozšíriť služby na univerzite a uľahčiť zosúladenie rodičovstva a študentských či pracovných povinností. „Študentom a zamestnanom tak v novom roku univerzita poskytne možnosť starostlivosti o deti, aby rodičia mohli využívať flexibilné formy pracovného uplatnenia a zároveň budú pre študentov vytvorené optimálnejšie podmienky pre štúdium aj popri rodičovstve,“ vysvetlila Petríková.

Ako ďalej uviedla, detského kútika predchádzal prieskum na univerzite. Následne sa stretol so záujmom a ohlasom predovšetkým študentov, ktorí potrebujú ísť na skúšku alebo prednášku.

Detský kútik bude podľa Petríkovej prevádzkovaný v zmodernizovaných a plne vybavených priestoroch Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov a jeho otvorenie je naplánované na marec 2019.

„Kvalifikovaný personál bude poskytovať krátkodobú starostlivosť pre deti od 3 do 12 rokov. Výberové konania na pozície vychovávateľov vyhlási Trenčianska univerzita v januári 2019. Kapacita detského kútika je 21 detí, pričom bude vytvorený priestor aj pre deti zo špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Personál bude mať za úlohu nielen „stráženie detí“, ale aj rôzne zaujímavé a rozvíjajúce aktivity. Prevádzka bude flexibilná a bude odzrkadľovať reálne potreby rodičov z radov zamestnancov a študentov,“ doplnila Petríková.

Ako ešte uviedla, v prvej etape bude detský kútik zatiaľ fungovať počas pracovných dní a prihlasovať sa bude vopred, ale v prípade potreby a voľnej kapacity bude prijaté aj neprihlásené dieťa.

„Rozpočet projektu je podľa zamestnankyne univerzity 156 828 eur a nenávratný finančný príspevok zo zdrojov EU s ŠR je 141 146,03 eur,“ spresnila financovanie projektu Petríková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie