Rôzne

Námestie v Dubnici nad Váhom čaká radikálna premena: Pozrite si VIZUALIZÁCIE

Dubnická radnica vyhlásila súťaž na rekonštrukciu Námestia Matice slovenskej. Práce zasiahnu do života obyvateľov zásadným spôsobom.

Ilustračný obrázok k článku Námestie v Dubnici nad Váhom čaká radikálna premena: Pozrite si VIZUALIZÁCIE
Zdroj: Mesto Dubnica nad Váhom

Mesto Dubnica nad Váhom chce zrekonštruovať Námestie Matice slovenskej. Radnica vyhlásila verejné obstarávanie na prvú etapu prác. Informovala o tom vedúca oddelenia verejného obstarávania a strategického rozvoja mesta Eva Granátová.

Viac správ zo Slovenska

Projekt

Predpokladaná hodnota zákazky predstavuje podľa nej takmer 2,4 milióna eur. Uchádzači môžu svoje ponuky predkladať do 23. mája 2022.

„Projekt je zameraný na revitalizáciu Námestia Matice slovenskej s akcentom na skvalitnenie životného prostredia, s dôrazom na zeleň, manažment dažďovej vody a jej zadržiavanie v krajine, inžinierske siete, potrebné komunikácie a iné plochy,“ doplnila Granátová.

Správy z Považia

Zásadná zmena

Podľa dubnického primátora Petra Wolfa by sa verejná súťaž mala skončiť do troch mesiacov, na zrekonštruovanom námestí by malo byť viac zelene a nový mobiliár. Veľké stromy na novom námestí umiestniť nemohli, dôvodom je výstavba podzemných garáží.

„Práce na rekonštrukcii zasiahnu do života Dubničanov zásadným spôsobom. Práce budeme realizovať po etapách, aby nemuselo dôjsť k uzavretiu prevádzok. Námestie bude počas rekonštrukcie ohradené, nebude prístupné pre verejnosť,“ uzavrel primátor.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto by to malo vyzerať.

VIZUALIZÁCIE: Námestie Matice slovenskej v Dubnici nad Váhom majú zrekonštruovať
5
Galéria
Zdroj: Mesto Dubnica nad Váhom
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM