Lucia Lauková Hokej Šport Správy

Nitra vyrovnala stav série: Na domácom ľade zdolala Trenčín štyrmi gólmi

Druhý zápas si Nitrania udržali pevne v rukách až do samého konca. Do Trenčína sa hra presunie s vyrovnaným stavom série 1:1.

Ilustračný obrázok k článku Nitra vyrovnala stav série: Na domácom ľade zdolala Trenčín štyrmi gólmi

V utorkovom druhom štvrťfinálovom súboji Kaufland play off Tipsport Ligy zvíťazili hokejisti Nitry nad Trenčínom 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Tretí zápas je na programe v piatok 15. marca v Trenčíne.

V 5. minúte otvoril skóre domáci Blackwater. Prvá tretina bola v znamení množstva trestov a na oboch stranách sa iskrilo. V 10. minúte to už zašlo priďaleko, keď Sádecký trafil ramenom hlavu Lantošiho, ktorý sa ťažko zdvíhal z ľadu. Rozhodcovia poslali trenčianskeho útočníka predčasne pod sprchy. V 14. minúte túto výhodu Nitrania využili zásluhou Scheidla – 2:0. V 18. minúte mohli domáci zvýšiť skóre hneď v dvoch prípadoch, keď sa do úniku dostal najskôr Buček a o pár sekúnd aj Čaládi, obaja však boli neúspešní. Rovnako pochodili na opačnej strane Rýgl a päť sekúnd pred koncom dejstva Sojčík, ktorý trafil žŕdku.

V druhej tretine sa stále hral fyzický hokej s vylúčeniami, tvrdými súbojmi a šarvátkami. Už v úvode dal dôležitý tretí gól Nitry počas presilovej hry Buček. Aj v 24. minúte využili „corgoni“ presilovú hru, keď od modrej vyslal bombu McCormack – 4:0. Trenčania sa pripomenuli až v 33. minúte, ale Hanuljak strelu Pardavého schoval do lapačky. Úspešnejší bol v 36. minúte Mikula, ktorý znížil na 4:1. Trenčania na chvíľu ožili a nabudiť sa ich snažil ešte Hlinka, ktorý sa pustil do bitky s Versteegom, obaja si rozdali niekoľko tvrdých rán.

V úvode tretej tretiny mohol znížiť v presilovej hre Varga, ale Hanuljak sa výborne natiahol. V 52. minúte škaredo lakťom napadol Starosta do hlavy Lantošiho a dostal 10-minútový osobný trest. Nitriansky útočník po tomto zákroku už odišiel do kabíny a s ním aj Morrison s bolestivou grimasou. O minútu neskôr mal na hokejke piaty gól Majdan, ktorého efektne lapačkou vychytal Valent. Trenčania boli pod paľbou a Valent musel čeliť niekoľkým tutovkám Nitry. Dve minúty pred koncom sa už zdalo, že Trenčín ešte skóruje, ale puk sa iba oprel o žŕdku. Zápas sa už dohral bez zmeny skóre a Nitra vyrovnala stav série na 1:1.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 5. Blackwater (Kerbashian, Majdan), 14. Scheidl (Kerbashian, McCormack), 21. Buček (Slovák, Morrison), 24. McCormack (Kerbashian, Lantoši) – 36. Mikula (Bokroš). Rozhodovali: Snášel, Babic – Soltész, Bogdaň, vylúčení: 14:14, navyše Korím 10 min za vrazenie na mantinel, Versteeg 10 min za zhodenie rukavíc (obaja Nitra) – Bohunický 10 min za zhodenie rukavíc, Sádecký 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Hlinka 10 min za zhodenie rukavíc, Starosta 10 min za napadnutie hlavy a krku (všetci Trenčín), presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3377 divákov

/Stav série 1:1/

Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Pupák, Rais, M. Versteeg, Korím – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý – Fominych

Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Krejči, Cebák, Bokroš, Gula, Bohunický – J. Pardavý ml., Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – T. Varga, Radjenovic, J. Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka – D. Hudec

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Potrebovali sme vyhrať a hráči tomu všetko podriadili, hrali so sebazaprením. Premenili sme dve presilovky, to nám veľmi pomohlo. Parádny zápas odchytal Hanuljak, ktorý dostal jediný gól po ofsajde.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Zápas nebol z našej strany zlý, vytvorili sme si šance, ale realizácia nebola taká, akú sme si predstavovali. Určite v tomto zápase rozhodla naša nedisciplinovanosť, ktorú súper zužitkoval. Potom gól prišiel neskoro. Do ďalších zápasov musíme zlepšiť disciplínu, aby sme boli úspešní.“