Rôzne Video

Objavte krásne kúty kraja a vyhrajte: 10 lákadiel, ktoré treba navštíviť, VIDEO

Štúr túr prevedie turistov po lákavých miestach v Trenčianskom kraji spätých s Ľudovítom Štúrom. Zistili sme viac.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pripravila na tohtoročnú letnú turistickú sezónu novú aktivitu pre turistov a domácich. „Štúr túr“ ich prevedie pamiatkami a miestami v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK), ktoré sú späté s národným dejateľom Ľudovítom Štúrom.

„Súťaž je zaujímavá tým, ako už napovedá názov Štúr túr, ľudia budú chodiť na tradičné, ale aj netradičné miesta v našom regióne, ktoré sú spojené s najznámejším rodákom Trenčianskeho kraja – Ľudovítom Štúrom,“ uviedol na brífingu pred rodným domom Štúra v Uhrovci predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

Multifunkčná šatka

Každý účastník súťaže podľa neho dostane multifunkčnú šatku, navštívi desať zaujímavých miest, na nich sa so šatkou odfotí, fotku pošle KOCR a bude zaradený do žrebovania o ceny. „Šatka je zaujímavá tým, že obsahuje aj grafické návrhy všetkých desiatich miest, ktoré majú účastníci navštíviť. Má aj známe štúrovské logo – fúzy a bradu – typickú črtu Ľudovíta Štúra. Všetci účastníci tak symbolicky prevedú Štúra po zaujímavých miestach,“ priblížil.

Poznávacia súťaž začne 15. júla a potrvá do 15. septembra. „Veríme, že sa zapojí čo najviac účastníkov, už teraz je prihlásených približne 140 ľudí, čo je veľmi pekné číslo. Tešíme sa, že aj keď súťaž nezačala, už sa zaregistrovalo toľko ľudí,“ podotkol Gerlici. Turisti počas „Štúr túr“ navštívia rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci, hrad Uhrovec, hrad Beckov či Čachtický hrad.

Podporujú mobilitu

„Veľmi sa teším tejto aktivite a určite podnieti moju návštevu nádherných miest Trenčianskeho kraja. Zoberiem svoju rodinu, urobíme si krásne výlety, fotografie a zapojíme sa do súťaže," povedal turista Martin Varga, ktorý zavítal do Štúrovho rodného domu.

„Cestovný ruch počas koronakrízy utrpel najviac. My sa snažíme nielen touto aktivitou, ale i rôznymi ďalšími podporiť mobilitu ľudí po Slovensku. Väčšina obyvateľov bude možno toto leto dovolenkovať na Slovensku. Aj touto súťažou sme ich chceli motivovať, aby navštívili nielen tradičné miesta, ktoré poznajú, ale aj tie netradičné,“ dodal predseda KOCR.

Zoznam 10 lákadiel

Behom dvoch mesiacov zdolajú odvážlivci 10 pamiatok, vrcholov či dominánt. Na potulkách s Ľudovítom Štúrom sa ocitnú na 4 hradoch – Považskom, Beckovskom, Čachtickom a na hrade Uhrovec. Zavedie aj k 6-poschodovej rozhľadni Púchovskej doliny, ktorá sa nachádza medzi obcami Dohňany a Zubák, uprostred lesov Tlstej hory.

Pri návšteve Trenčianskych Teplíc zase navštívia vyhliadku Jeleň. Tiež na Štefánikovu vyhliadke v Trenčíne, na ktorú zavedie červená turistická značka od Mierového námestia. „Štúr túr“ by nebola kompletná, keby medzi 10 lákadlami chýbal rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci. Z Nitrianskeho Rudna sa náučným chodníkom Fraňa Madvu dostanú na vrch Rokoš. Desiatku lákadiel dopĺňa Štúrova skala v Starej Turej.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

OBRAZOM: Podujatie Štúr túr KOCR Trenčín
8
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie